oprac. Krystian Winogrodzki| 

Polscy marynarze zatrzymani w Meksyku. Nowe informacje

23

Załoga statku pod cypryjską banderą z Polakami na pokładzie sama ujawniła przemycane narkotyki. To jednak nie przekonało meksykańskiej policji, która aresztowała 22 marynarzy. Żeglarze z Polski wciąż przebywają w areszcie, mimo że nie usłyszeli zarzutów.

To załoga statku z Polakami ujawniła, że na pokładzie przemycane są narkotyki
To załoga statku z Polakami ujawniła, że na pokładzie przemycane są narkotyki (iStock.com, VichienPetchmai)

22 marynarzy, którzy płynęli statkiem "Savannah", zostało aresztowanych przez meksykańską policję pod koniec lipca. Wśród nich było 3 Polaków i 19 Filipińczyków. Powodem miało być niedostosowanie się do obowiązujących przepisów narkotykowych. Służby z Meksyku przejęły 225 kg narkotyków. Kokaina miała trafić do Kolumbii.

To załoga miała ujawnić, że na statku przemycane są narkotyki i poinformować o tym meksykańskie władze - podaje rmf24.pl. Mimo to policja zdecydowała o ich aresztowaniu. Zatrzymani Polacy to kapitan, który miał otrzymać osobną celę oraz pierwszy oficer i członek załogi.

Już wcześniej informowano, że marynarze nie byli zaangażowani w handel narkotykami. Zatrzymani w dalszym ciągu nie usłyszeli zarzutów, mimo że przebywają w areszcie. Na miejscu jest polski konsul w Meksyku. Sprawę nadzoruje też Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Zobacz także: Zobacz także: Czarzasty nazwał PO „paradą oszustów”. Joanna Mucha: niepotrzebne słowa

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić