oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Polscy turyści utknęli na lotnisku Faro. "Samolot nie przyleciał"

6

Grupa ok. 100 polskich turystów czeka od kilku godzin na wylot na lotnisku w portugalskim Faro. Mieli wracać do kraju samolotem Ryanair, ale maszyna nie przyleciała.

Terminal portu lotniczego Faro.
Terminal portu lotniczego Faro. (Wikimedia Commons CC BY, Kolforn)

Polacy relacjonują, że nie otrzymali od obsługi portu lotniczego nic do jedzenia i picia. Nieoficjalnie dowiedzieli się, że przyczyną ich kłopotów ma być rzekoma awaria systemu na lotnisku w podwarszawskim Modlinie, przez co nie może wystartować samolot Ryanair.

- To nie jest prawdą. Nie ma żadnej awarii. Wiem, że samolot nie wyleciał, ale nie stało się to z naszej winy. Nie znam przyczyny - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Jolanta Grus, szefowa Biura Handlowo-Marketingowego portu lotniczego Warszawa-Modlin.

Zobacz także: Zobacz też: Od "Gniezna" do "Franka" - historia nadawania imion samolotom

Nie udało nam się skontaktować telefonicznie z biurem prasowym Ryanair. Wysłaliśmy pytania ws. kłopotów polskich turystów drogą mailową - czekamy na odpowiedź.

Turyści nie wiedzą, kiedy odlecą do Polski i czy mają czekać na lotnisku czy wrócić do hotelu.

Międzynarodowe lotnisko Faro zlokalizowane jest ok. 3 km na zachód od miasta, niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Faro jest jedynym portem lotniczym w regionie Algarve.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić