Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Polscy turyści utknęli w hiszpańskim kurorcie

63
Podziel się:

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewniło, że dokłada wszelkich starań, by polscy turyści - obecnie ok. 70 osób - pozostający w Lloret de Mar w Hiszpanii otrzymali "wszelką niezbędna pomoc". Według mediów turyści po tygodniowych wakacjach mieli wrócić autokarami do kraju, jednak organizatorzy mieli nie zapłacić za przewóz i pozostawiono ich w Hiszpanii.

Dwaj kierowcy autokarów, którymi turyści mieli wracać, wymeldowali się z hoteli i ślad po nich zagnął
Dwaj kierowcy autokarów, którymi turyści mieli wracać, wymeldowali się z hoteli i ślad po nich zagnął (PAP)

MSZ zapewnia, że niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia dotyczącego sytuacji ok. 120-osobowej grupy polskich obywateli w Lloret de Mar podjęto działania, aby te osoby, które zakończyły pobyt w Katalonii otrzymały właściwą opiekę.

Resort podał, że obecnie na miejscu przebywa grupa około 70 polskich obywateli. "Pozostali turyści - posiadając odpowiednie środki pieniężne - zdecydowali się na powrót do Polski na własną rękę" - poinformowało MSZ w komunikacie przekazanym mediom. "MSZ dokłada wszelkich starań, by polscy turyści pozostający w Lloret de Mar otrzymali wszelką niezbędną pomoc. Na miejsce dojechał konsul z Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie" - podkreślił resort.

"Turystom zapewniony zostanie nocleg ze śniadaniem. Służba konsularna pracuje nad zapewnieniem jak najszybszego i bezpiecznego powrotu polskich turystów do kraju" - napisano w komunikacie.

Według mediów ok. 150 Polaków wypoczywało w Hiszpanii wykupując ofertę biura podróży Travel Models. W piątek przed południem Polacy po tygodniowym urlopie mieli powrócić autokarami do kraju, ale odjechały one bez nich, bo organizator wczasów nie zapłacił za ich transport - jak przekazali mediom turyści. Organizator wycieczki nie odbiera telefonu - podały media, które napisały o utrudnieniach w powrocie grupy.

Według mediów biuro Travel Models nie widnieje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników, o czym jeszcze w lutym tego roku miał zostać poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: PAP, RMF FM

Zobacz także: Wczasy w PRL

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(63)
poldek
5 lata temu
Też mi wielki dramat, odcięci są od świata?
Nnd
5 lata temu
Hiszpanią polska.... stać ich na Hiszpanie a na bilet za 300 zł juz nie... dziwne czasy
momi
5 lata temu
Travel models czyli modelowa(wzorcowa) turystyka .Urzedników w magistracie jak zwykle nie interesowało ze firma nie istnieje, wiec pora obciązyc ich kosztami za zaniedbanie w informowaniu obywateli o tym.
kaja
5 lata temu
autokary ODJECHAŁY z HISZPANII do Polski BEZ TURYSTÓW?? To chyba BZDURA !!! Bo to koszty, których nikt właścicielom autokarów nie zwróci!
Zdzichu
5 lata temu
Nasz rząd zlikwiduje prywatne firmy turystyczne, tak to widzę. Skoro likwiduje niezależne sądy, bo na 15 milionów spraw sądowych w Polsce kilka wyroków ma błędy lub jakiś jeden sędzia, który dawno umarł, ukradł kilo Podwawelskiej . Zlikwidują biura jak nic!
ja
5 lata temu
Czy już żywcem nie macie innych nowych tematów? Trzeci dzień piszecie o tym samym........................
real
5 lata temu
Dramat? .. Dramat to jest tych których nie stać na wyjazd bo zbierają na chleb, a to najwyżej problemy z powrotem ..
fff
5 lata temu
Ja bym zostal, nie ma do czego wracac :)
o
5 lata temu
" jednak organizatorzy mieli nie zapłacić za przewóz" - a prokurator z kim się dogadał?
BigBoy
5 lata temu
Wujek Czesio z Wołomina zrobi z właścicielami biura to co trzeba. Własnie otrzymał zlecenie od Łysola wypoczywającego w Hiszpanii. Strach się bać.
edder
5 lata temu
Było tanio wyjdzie drogo :)
PATRYJOTA
5 lata temu
Piękne pozostałości po rządach PO i PSL.
CS
5 lata temu
Jak mi odwołali LOT z Barcelony w 2012 to żaden portal nawet słowem nie wspomniał ! Nic im będzie...
QTour
5 lata temu
Dobrze im tak, mogli POjechać do Wysowej to by nie utknęli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić