Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|
aktualizacja

Polska studentka zmarła w Korei Płd. Wszyscy możemy pomóc jej rodzinie

16
Podziel się:

Piłkę z podpisami polskiej reprezentacji i koszulki Łukasza Fabiańskiego licytować można na aukcji w sieci zainicjowanej przez poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). Aukcję zorganizowano, by pomóc rodzinie studentki, która zmarła po chorobie w Korei Południowej.

Katarzyna Siewierska
Katarzyna Siewierska (Facebook.com, Katarzyna Siewierska FB)

Biuro prasowe UAM poinformowało, że przebywająca na stypendium w Seulu 23-letnia studentka filologii koreańskiej zaraziła się mononukleozą, co doprowadziło do ujawnienia u niej choroby immunologicznej. Nie udało się uratować jej życia, studentka zmarła na początku czerwca.

"Kasia uwielbiała Koreę, na wymarzony kierunek studiów przyjechała do Poznania z Warszawy. Od urodzenia zmagała się z poważnymi uczuleniami, z chorymi stawami, ze skazą krwotoczną, lecz nikt nie przypuszczał, że jej organizm skrywa kolejną, jeszcze rzadszą chorobę (HLH), którą w Seulu aktywowała mononukleoza. Zdrowy człowiek miałby szansę, Kasia ze skazą krwotoczną nie" - informuje opis na stronie poświęconej historii poznańskiej studentki.

Zobacz także: Zobacz też: Ostatnia walka Tomasza Kality

Leczenie Katarzyny w Korei było bardzo kosztowne; jej rodzina została z długiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też UAM zainicjował na Allegro aukcję charytatywną, podczas której wylicytować można m.in. piłkę z podpisami polskiej reprezentacji, koszulki Łukasza Fabiańskiego z podpisami oraz tablet.

"Wszelkie uzyskane w ten sposób środki wesprą mamę Kasi w tym ciężkim czasie" - podało biuro prasowe uczelni.

Jednocześnie ruszyła też zbiórka pieniędzy na pomoc bliskim zmarłej studentki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Job
5 lata temu
Koleś to nie ta Korea...
zz
5 lata temu
Mononukleoza jest zwana "chorobą pocałunków" (wirus EBV przenoszony jest przez ślinę). 96-99 proc. z nas ma przeciwciała świadczące o kontakcie z EBV, czyli zarażamy się prawie wszyscy, chociaż tylko niektórzy to odchorowują. Tutaj zdarzyła się tragedia. Biedna dziewczyna. Wyrazy współczucia dla rodziców.
brunooo
5 lata temu
powinna zabrać z sobś kartę NFZ. jej wyrobienie to 15 minut. ja taka mam jak latałem do UK
brunooo
5 lata temu
normalny człowiek bada się, szczepi
Otaku
5 lata temu
Myślałem że chodzi o Koreę PÓŁNOCNĄ XD
xyz
5 lata temu
Przecież wyjeżdżając na takie stypendium musiała mieć ubezpieczenie zdrowotne i ekuz i pewnie jeszcze jakąś inną formę ubezpieczenia na wrazie gdyby..... jeśli tego nie miała to była skarajnie nieodpowiedzialna a i uczelnia pewnie musiała ja też w jakiś sposób ubezpieczyć.......
kri
5 lata temu
też mam dług kilkanaście tys.zł. tylko dlatego ,że pracuję w tym śmiesznym kraju.mnie nie stać na żadne studia , o Korei nawet nie marzę.
ufo
5 lata temu
Skandalem jest wysyłanie Polaków na stypendia do Korei Pln. Celem tych stypendiów jest nabór szpiegów i propagandzistów pracujących dla Kim Dzong Una i jego bandy.
afrykaner
5 lata temu
co na to papa Rydzyk i jego mafia w czarnych kieckach?
back to home
5 lata temu
Polacy żyją w Polsce.
lukas
5 lata temu
Dlaczego teraz piszecie a nie jak była chora.Nie rozumiem?(
Toni
5 lata temu
Wyjezdzajac za granice warto sprawdzic swoje ubezpieczenie.
Pd czy Płn ?
5 lata temu
A czy ta składka ja uratuje?
qwert
5 lata temu
A tego rachunku nie powinien pokryć NFZ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić