oprac. Radosław Rosiejka| 

Polski śmigłowiec rozbił się we Włoszech. 6 osób na pokładzie

17
Podziel się:

Polski wojskowy śmigłowiec rozbił się niedaleko Padwy na północy Włoch. Na pokładzie maszyny było 6 osób. Według agencji informacyjnej ANSA, nie ma ofiar śmiertelnych. Maszyna po zderzeniu z ziemią zapaliła się.

PZL W-3 Sokół
PZL W-3 Sokół (PAP, Bogdan Borowiak)

Do wypadku doszło w trakcie ćwiczeń w rejonie Massanzago w Wenecji Euganejskiej. Na pokładzie było 5 polskich żołnierzy i jeden Francuz.

- Polski śmigłowiec wojskowy uczestniczący w międzynarodowych ćwiczeniach awaryjnie lądował; osobom na pokładzie nic nie stało – poinformował w rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Szczepan Głuszczak.

Jak powiedział Głuszczak, w ćwiczeniu uczestniczyły cztery polskie śmigłowce - dwa W-3 Sokół i dwa Mi-24. - Piloci dochowali wszelkich procedur, wylądowali w przygodnym terenie, nikomu nic się nie stało - podkreślił.

Jak pisze włoska agencja ANSA, maszyna wystartowała z bazy wojskowej Rivolto w rejonie miasta Udine. Leciała z innymi śmigłowcami. W czasie lotu zauważono płomienie wydobywające się z turbiny. Wtedy pilot próbował awaryjnie wylądować na polu. Po zderzeniu z ziemią śmigłowiec zapalił się i uległ zniszczeniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszyscy znajdujący się na pokładzie zdołali się uratować. Udzielono im pomocy medycznej. Nikt nie odniósł ciężkich obrażeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić