oprac. Klaudia Stabach| 

Pomodlisz się i posilisz. Żelki Haribo i dania z grilla na cmentarzach

16

W trakcie długiego stania nad grobami może zgłodnieć lub przemarznąć, o czym doskonale wiedzą sprzedawcy. W tym roku przy niektórych cmentarzach można nie tylko pomodlić się, ale również najeść.

Stragan przy cmentarzu
Stragan przy cmentarzu (WP.PL, Zdjęcie czytelnika)

Stragany z pańską skórką lub obwarzankami niewielu dziwią, ale dania z grilla i ciepłe napoje w centrum cmentarza, to już dosyć nietypowa oferta. Użytkownik Twittera opublikował zdjęcie z reklamą przypiętą do drzewa przy cmentarzu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Z kolei przy jednym z cmentarzy w Gdańsku można kupić żelki Haribo i halloweenowe maski. We Wszystkich Świętych sprzedawcy dwoją się i troją o to, aby jak najwięcej zarobić. Przed cmentarzem w Ostrowie Wielkopolskim dwóćh handalarzy pobiło się o miejsce gdzie mogliby rozłożyć swój stragan. Doszło między nimi do przepychanki, która skończyła się dla jednego z nich złamaniem nogi.

Stragany przed cmentarzach wyrastają jak grzyby po deszczu, ale gdyby ktoś jednak nie miał okazji kupić zniczy przed wejściem na ich teren, to może skorzystać ze "zniczomatu". W Szczepanowie, niewielkiej wsi w woj. kujawsko-pomorskim zamontowano automat z wkładami.

Takie widoki jeszcze kilka lat temu mogły dziwić, a dziś powoli stają się normą. Widzieliście nietypową ofertę na straganach przy cmentarzach? Jeżeli tak, to wysyłajcie nam zdjęcia na adres dziejesie@wp.pl.

Przesyłając zdjęcie lub filmik na adres dziejesie@wp.pl potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić