Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Klaudia Stabach
|

Pompowane filety z kurczaka. Nieuczciwi handlarze sprzedali tony oszukanego mięsa

70
Podziel się:

Dwóch mężczyzn zostało oskarżonych o handel mięsem, w które został wstrzyknięty roztwór wody z solą. Producent wędlin, który kupił od nich filety z kurczaków przerobił je i wykrył, że nie spełniają norm.

Handlarze nie przyznają się do winy
Handlarze nie przyznają się do winy (123RF.COM)

29-letni Sylwester K. oraz 35-letni Rafał T. prowadzili w gminie Niemce (woj. lubelskie) hurtownie zajmujące się handlem mięsem. Według ustaleń śledczych handlarze oszukali producenta wędlin ze Słupcy i sprzedali mu 43 tony filetów z kurczaka napompowanych wodą z solą.

Po przerobieniu mięsa wyszło na jaw, że coś jest z nim nie tak. Producent przeprowadził badania, które obnażyły oszustwo, dzięki któremu mięso robiło się cięższe. Na szczęście kurczaki nie trafiły do sprzedaży.

Oszukany producent stracił ponad 90 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do sądu. Oskarżeni mężczyźni nie przyznają się do winy. Grozi im do 8 lat więzienia.

źródło: Dziennik Wschodni

KOMENTARZE
(70)
sijo
4 lata temu
Nie tylko kurczaki tak "polepszają". Swego czasu kupiłam mięso w Realu. Podczas smażenia tak śmierdziało chemią, że nie dało się wytrzymać. A do tego było strasznie słone mimo, że nie dodałam jeszcze żadnych przyprawa. Nawet psu bałam się tego dać...wszystko poszło do kosza.
jerzy
4 lata temu
Do więzienia z takimi złodziejami, nie patyczkować się !
xxx
4 lata temu
W Polsce to jest nagminne i to nie tylko kurczaki pompują .
Korona
4 lata temu
Każdy towar, produkt jest PROG-RAM-OWANY i ma ustawiony licznik.! Nic na tym świecie nawet jak napisane Naturalne nie jest takie. Etykiety kłamią.! Nie prawda?. To połóż ie świeżymi chlebek o 8 rano na stole na talerzu i następnego dnia o 8 rano... SPRÓBUJCIE go zjeść.! S Za czasów kiedy miałem 5 lat u Babci leżał chlebek cały tydzień na stole i był świeży. To był okrągły duży bochenek pieczony na wsi we wsi Rozalin, woj. Lubelskie.! Inne produkty: mleko, sery, wędliny były jak chlebek.! Teraz to trucizna nie jedzenie. Tfu.
Gość
4 lata temu
W firmie drobne też tak robią
rs
4 lata temu
kasa..kasa..kasa..a serki topione żebyście wiedzieli..ech..
źle to widzę
4 lata temu
Nie rozumiem dla czego ludzie są tacy naiwni i w ogóle jedzą mięso z ,,kurczaka'' ? Ja jak słyszę słowo ,,kurczak'' to dostaję padaczki i skrętu kiszek - tego obrzydlistwa człowiek nie powinien brać do ręki a co do ust . 40 lat wstecz to można było zjeść rosół z kury bo one chodziły luzem i jadły to co znalazły tj : ziarna owady dżdżownice kamienie i co tam im pasowało - a dziś ? - nie jedzcie tego i nie wnoście do swoich domów ! ! !
Nick1234
4 lata temu
Pewnie woda nie chciała już wchodzić dlatego się zorientowali
kiełbiu
4 lata temu
Wszyscy o tym wiedza tylko nic sie nie da z tym zrobić
wania
4 lata temu
Unia to jak kurczak napompowany. Ona nauczyła kombinować aby być bogaczem.
GOść
4 lata temu
Nagminnym oszustwem w całym kraju jest co nie wykrywa Sanepid wstrzykiwanie białka z jaj .
asdasdDSAIOSD
4 lata temu
Każde mięso nie ważne gdzie się kupi podczas smażenia praktycznie się gotuje w wodzie które z niego wypływa !!!
Irena
4 lata temu
to nie tylko kurczaki są pompowane ale też wszystkie mięsa , schab, szynka itp. posiadają nieznane środki które zwiększają wagę. Mięsami powinna się zająć inspekcja handlowa - do tego została powołana a nie my klienci. Mięso jak si e piecze wydziela nieprzyjemną białą galaretę. Zyję już trochę lat i kiedyś mięsa podczas obróbki nie miały tak obrzydliwej wydzieliny, najwięcej jest jej w boczku schabie i filetach z kurczaka. Trują nas, stąd tyle ludzi choruje na raka bo jemy truciznę.
Darz Bór
4 lata temu
Polski klient oczekuje "dobrze i tanio". Niestety ale nie da się zrobić taniego mercedesa czy jaguara. Podobnie z mięsem - gdyby masarz miał robić wędliny i mięsa zgodnie ze sztuką masarską to kilogram wałówy kosztowałby 80-100 PLN a 1KG szynki z wieprza - 200 PLN. A skoro Bożena ze Zbyszkiem szukają na "gryla" kiełbasy i ta po 40 PLN jest dla niego za droga - masarz spełni ich oczekiwania. Podobnie jak handlarze surówką złomu stalowego ( czyli sprzedawcy zajechanych i porozbijanych aut z komisów) - mają całą paletę nastoletnich diesli kupionych od racjonalnych Niemców z przebiegiem 170000km...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić