Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Piotr Barejka
|
aktualizacja

Ponad 150 przestępstw i gwałt. Policja podsumowuje Woodstock

113
Podziel się:

Służby odnotowały na terenie festiwalu 153 przestępstwa i 367 wykroczeń. Najczęściej dochodziło do przestępstw narkotykowych i kradzieży. Policja odebrała również dwa fałszywe zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Ponad 150 przestępstw i gwałt. Policja podsumowuje Woodstock
(PAP)

Lubuska policja podaje, że wśród przestępstw najwięcej było tych narkotykowych, bo aż 97. Druga grupa przestępstw to kradzieże, których łącznie dokonano 34. Łupem złodziei padały telefony, dokumenty i inne rzeczy osobiste pozostawione w namiotach.

Zanotowano również pojedyncze przypadki poważniejszych przestępstw. Dokonano jednego gwałtu, jednego rozboju i jednego ciężkiego uszkodzenia ciała, którego sprawca został tymczasowo aresztowany. Poza tym policja dwukrotnie odebrała fałszywe zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego i zatrzymała szcześciu nietrzeźwych kierowców.

Spośród wykroczeń, których odnotowano 367, najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Takich przypadków było 127. 48 wykroczeń dotyczyło zaśmiecania, 18 używania słów obelżywych, a 9 kradzieży sklepowych.

Pobili, zabrali pieniądze i telefon

Do rozboju na terenie festiwalu doszło w sobotę. Około godziny 5 rano na terenie pola namiotowego 19-latek, wraz z dwoma innymi nieznanymi sprawcami, zaatakował 20-letniego mieszkańca Kostrzyna. Policja informuje, że napastnicy trzymali pokrzywdzonego za szyję, zadawali ciosy w brzuch i zabrali 2500 złotych oraz telefon.

Mniej przestępstw niż w zeszłym roku

Tegoroczny Przystanek Woodstock został zakwalifikowany jako impreza "podwyższonego ryzyka". Wywołało to kontrowersje i pytania o zasadność takiej decyzji. Organizatorzy natomiast ponieśli przez nią dodatkowe koszty.

Liczba przestępstw na tegorocznej edycji była mniejsza o niemal 70 niż w roku ubiegłym. gdy odnotowano ich 220. Więcej było za to wykroczeń, których rok temu było 256. Policja podaje, że w związku ze złamaniem prawa zatrzymano 118 osób. Liczbę uczestników szacuje na 250 tysięcy.

źródło: lubuska.policja.gov.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(113)
poke
5 lata temu
Pitolenie, ci co byli to wiedzą jak było, kradzieże to lipa bo ludzie na potęgę gubili portfele i telefony a ci co znaleźli to odnosili do punktów odbioru, 1 gwałt na 400 tyś osób, policzcie ile statystycznie przypada w miastach o takiej liczbie ludności
Real
5 lata temu
Przy takim GURU czego się można spodziewać ? . CHAMSTWO ognie do chama , robta co chceta !. Sam nigdy nic nie zrobił jedynie deprawowal młodzież
D
5 lata temu
A o gwałcie nic nie piszą
Urlopowicz
5 lata temu
A to gwałt nie jest przestępstwem? Tytuł "Ponad 150 przestępstw, w tym gwałt" byłby o wiele rzetelniejszym przekazem.
Tu i teraz
5 lata temu
...policja to nich lepiej zajmie się śmiercią Igora Stachowiaka na komisariacie , pobiciem staruszki przez dzielnych policjantów smoleńskich , confetti dla Zielińskiego , miesięcznicami i apelami smoleńskimi...biorąc pod uwagę liczbę uczestników to Owsiakowi należą się podziękowania za udana imprezę choć i te incydenty nie powinny się zdarzyć...
kik
5 lata temu
to nie był gwałt to była terapia seksem...
Daniel
5 lata temu
A co to wina Owsiaka że jakieś barany przyjeżdżają i normalnie bawić się nie umieją tylko przeszkadzają innym, i kradną gwałcą i inne rzeczy odwalają? Nie jego wina, to tak jakbym ja położył broń, a mój brat nią kogoś zastrzelił i stwierdzić że ja nią kogoś zabiłem.
woodek
5 lata temu
ja bardzo proszę jako składkowicz na wośp, o opublikowanie wszystkich faktur kosztowych za Woodstock
Abel
5 lata temu
A jaka partia odpowiada za służby porządkowe, czyli również za prawdziwość ich raportów?
Polak
5 lata temu
a owsik twierdzi że to kulturalna impreza.ciekawe za czyje pieniądze jest to organizowane.
ja
5 lata temu
Jak na 250 tyś luda to bardzo dobry wynik. Nie ma co się czepiać.
cierpliwy
5 lata temu
Oczekujemy na komunikaty policji o ilościach przestępstw podczas pielgrzymek i na głównej "fecie" pod Jasną Górą, chyba to będzie 15 sierpnia :)
rikitiki
5 lata temu
Na taką imprezę to kropla w morzu. Szkoda tego publikować .....................
Pl
5 lata temu
To podsumowanie które ujawniono a ile gwałtów i innych przestępstwa tam się odbywają nie wspomnę o narkotykach komu to potrzebne kto na tym brudnym interesie zarabia czy występ zespołów muzycznych musi się w taki sposób odbywać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić