oprac. Jakub Kłoszewski| 
aktualizacja 

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Są ofiary

13
Podziel się:

Potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,4, które w czwartek o godz. 23:50 (czasu lokalnego) nawiedziło południowy Meksyk, pochłonęło co najmniej 15 ofiar śmiertelnych. Wcześniejsze doniesienia mówiły o pięciu zabitych.

Wstrząsy miały magnitudę 8,4
Wstrząsy miały magnitudę 8,4 (PAP/EPA)

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości 123 km na południowy zachód od miasta Pijijiapan w stanie Chiapas, na głębokości 35 km - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS), na które powołuje się agencja Reutera. Jak poinformował rząd, trzęsienie ziemi miało magnitudę 8,4.

Meksykańska agencja obrony cywilnej podała, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 1985 roku, kiedy to południowe wybrzeże kraju nawiedził niszczycielski żywioł o magnitudzie 8,1 i pochłonął 9,5 tys. ofiar śmiertelnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pojawiły się obawy, że trzęsienie mogło spowodować powstanie tsunami. Wydano ostrzeżenia dla Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Nikaragui, Panamy i Hondurasu. Jednak według Global Disaster Alert and Coordination System (GDACS), informującego o katastrofach na świecie, fale mają osiągnąć być znacznie mniejsze niż przypuszczano.

Trzęsienie było odczuwalne w stolicy Meksyku. Media podają, że ludzie w panice zaczęli uciekać z budynków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Źródło: Reuters, Telegraph.co.uk, WP Wiadomości, PAP, GDACS.org

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić