Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Praktyczny przewodnik po rozmiarach pierścionków – które są najpopularniejsze

Podziel się:

Podczas wybierania prawidłowego rozmiaru pierścionka może pojawić się odrobina nerwów i niepewności. Obawy pojawiają się przede wszystkim dlatego, że pierścionek ma być często niespodzianką, a jeśli nie będzie pasował, zepsuje tę magiczną chwilę. Lub też nie zawsze mamy pewność, co zrobić, jeśli jednak nie uda się dobrać rozmiaru. W naszym artykule spróbujemy to wyjaśnić.

Praktyczny przewodnik po rozmiarach pierścionków – które są najpopularniejsze
(materiały partnera)

Jak eksperci sprawdzają rozmiar pierścionka?

Istnieje kilka sposobów na wykonanie prawidłowego pomiaru. Jednym z nich jest wizyta u profesjonalisty, który posiada specjalne pierścionki do mierzenia. Wypróbowując kilka rozmiarów i pozostawiając je na palcu przez chwilę, można spokojnie zastanowić się, który jest najlepszy, co na pewno uprości ostateczny wybór. Jednocześnie można w ten sposób sprawdzić, czy dany rozmiar łatwo przesuwa się po kostkach na palcach. Posiadając nieco większe kostki warto wziąć to pod uwagę, aby pierścionek łatwo przez nie przechodził, a jednocześnie nie spadał. Jeśli mają Państwo możliwość powtórzyć tę czynność kilka razy, warto skorzystać z okazji, ponieważ rozmiar palca zmienia się w zależności od pory dnia i temperatury.

Jak odkryć prawidłowy rozmiar w tajemnicy?

Jeśli mogą Państwo po prostu pójść do salonu i przymierzyć pierścień, jest to bez wątpienia najprostsza i najbezpieczniejsza droga. Jednak co zrobić, jeśli pierścionek ma być prezentem lub nawet pierścionkiem zaręczynowym i taka opcja, jak przymiarka, nie wchodzi w rachubę?

Idealny scenariusz, to sprawdzić rozmiar innego pierścionka, wobec którego mamy pewność, że dobrze pasuje. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku może zaistnieć konieczność odnalezienia pierścionka pasującego na właściwy palec, aby dobrać rozmiar. W przypadku pierścionka zaręczynowego jest to zazwyczaj palec serdeczny prawej dłoni. Jeśli zamysłem jest tylko "podkradnięcie" pasującego pierścionka na chwilę, można zmierzyć jego wewnętrzną średnicę linijką. Jeśli istnieje możliwość pożyczenia go na dłużej, doradzamy zabrać go do jubilera, który dobierze prawidłowy rozmiar za pomocą specjalnej miarki.

Jak jednak zrobić to na własną rękę, bez pożyczania biżuterii? Pomocny może okazać się dobry pretekst, który pozwoli na zmierzenie palca za pomocą sznureczka, paska papieru czy choćby nici dentystyczne. Również w tym przypadku należy zwracać baczną uwagę na kostki i dokonać wyboru, mając je w pamięci. Więcej szczegółowych informacji o mierzeniu pierścionków studio jubilerskie KLENOTA przedstawia w swoim obszernym artykule.

Jakie są najpopularniejszy rozmiary pierścionków męskich i damskich?

Rozmiary pierścionków ocenia się na podstawie ich wewnętrznej średnicy lub wewnętrznego obwodu, który przekłada się na obwód palca (jest to tak zwana rozmiarówka EU). W przypadku obrączek (noszonych na palcu serdecznym prawej dłoni) najbardziej popularne kobiece rozmiary to 52 i 53, a męskie 59 i 61.

Z kolei w Wielkiej Brytanii rozmiary pierścionków oznacza się literami od E do U. Najpopularniejszy kobiecy rozmiar to M, a męski T. W Stanach Zjednoczonych używa się skali numerycznej opartej na grubości palca. Kobiety zazwyczaj noszą rozmiar 6, a mężczyźni 9. Bazując na tej samej skali, w Azji najpopularniejszy kobiecy rozmiar to 4-5, a najpopularniejsze męskie pierścienie mają zazwyczaj rozmiary większe od nich o 3.

Co zrobić, jeśli nie wybraliśmy właściwego rozmiaru?

Jeśli martwiąc się Państwo, co zrobić, gdy wybór rozmiaru nie został dokonany prawidłowo, doradzamy znaleźć studio jubilerskie, które będzie w stanie dopasować pierścionek do pożądanego rozmiaru - nie ma się czym przejmować, ponieważ większość z nich jest w stanie to zrobić, choć i tak warto się upewnić zawczasu. Jeśli pierścionek został wykonany na specjalne życzenie, lepiej najpierw skonsultować się ze studiem, które go wykonało, by upewnić się, że istnieje opcja jego dopasowania. To zapewni Państwu spokój umysłu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił, co zrobić, aby nie pomylić się z rozmiarem pierścionka. Teraz wystarczy już tylko wybrać ten właściwy!

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić