Premier Beata Szydło nagrodzona. Razem z prof. Bogdanem Chazanem i Radiem Maryja

0
Podziel się:

Premier Beata Szydło znalazła się wśród laureatów nagrody "Prawda-Krzyż-Wyzwolenie" przyznanej przez Ruch Światło-Życie. Premier wyróżniono za "wprowadzanie w życie narodu Katolickiej Nauki Społecznej, zwłaszcza w zakresie wspierania rodzin". Wśród laureatów tej przyznanej po raz pierwszy nagrody znaleźli się politycy, duchowni i społecznicy.

Premier Beata Szydło nagrodzona. Razem z prof. Bogdanem Chazanem i Radiem Maryja
(Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Uroczysta gala wręczenia nagród, zorganizowana z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, który był założycielem Ruchu Światło-Życie, odbyła się w gmachu Ministerstwa Rozwoju - informuje TVP Info. W imieniu premier nagrodę odebrał przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

- W każdej wypowiedzi, w każdym podejmowaniu decyzji troska o rodzinę jest główną troską pani premier i całego rządu - powiedział Kowalczyk, który odczytał list Beaty Szydło skierowany do uczestników gali.

Wśród wyróżnionych znalazł się także prof. Bogdan Chazan. Przyznano mu je "za niezłomną obronę życia nienarodzonych". - Wyróżnienie to dedykuje młodym lekarzom, żeby nie ustawali oraz nie godzili się na kompromis z sumieniem oraz reprezentowali twardą postawę za życiem i Bogiem - powiedział prof. Chazan, odbierając statuetkę.

Nagrodę otrzymało także m.in. Radio Maryja - "za nieustanne propagowanie Ruchu Światło-Życie"; Fundacja Orszak Trzech Króli - "za wypromowanie nowej rodzinnej idei świętowania"; oraz Grupa „Odwaga” - "za pomoc duchową i terapeutyczną osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualnych oraz ich rodzinom".

- Po raz pierwszy w Ruchu Światło-Życie zdecydowaliśmy, żeby nagrodzić, odznaczyć, wyróżnić szczególne osoby, osoby, które szczególnie żyją, pracują i funkcjonują w różnych dziedzinach według założeń, jakie zostawił nam ojciec Blachnicki - tłumaczył podczas gali poseł PiS Robert Telus, członek kapituły przyznającej wyróżnienie oraz przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie.

List do uczestników gali, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie oraz Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Rodzin Katolickich, przysłał prezydent Andrzej Duda. „Ks. Franciszek zawsze akcentował potrzebę łączenia wiary i praktyk religijnych z aktywnością na polu społecznym. Jego ruch miał wpływ na kilka pokoleń Polaków, przyczynił się do odnowy moralnej narodu i przygotował grunt pod pokojową rewolucję „Solidarności” - napisał prezydent.

Wcześniej w Sejmie odbyło sympozjum naukowe poświęcone postaci ks. Franciszka Blachnickiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić