oprac. Michał Wróblewski| 
aktualizacja 

Premier Mateusz Morawiecki na pikniku rodzinnym PiS: "Rodzina jest w sercu polityki państwa"

8
Podziel się:

- Życzymy wszystkim gminom w Polsce największego przyrostu naturalnego! - mówił w niedzielę Mateusz Morawiecki na pikniku rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości w woj. pomorskim. Jak dodawał szef rządu, rodzina jest za czasów rządów PiS "w sercu polityki państwa".

Premier Mateusz Morawiecki na pikniku.
Premier Mateusz Morawiecki na pikniku. (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)

- Chcę podkreślić, że przełożyliśmy parę zwrotnic. Do niedawna rodzina to dla niektórych polityków było piąte koło u wozu. Dla nas rodzina stoi w samym sercu polityki państwa. I tak musi pozostać - podkreślał szef rządu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

- Chcemy, by demokracja była czymś pełnowartościowym. Tworzymy system, poprzez który ludzie, wrzucając kartkę do urny wyborczej, czują, że mają wpływ na los państwa - dodawał Morawiecki.

Przekonywał, że ludzie muszą być - i są - za rządów PiS "podmiotem polityki".

"Pozycja Polski rośnie

- Możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej. Bo jesteśmy dumnym, ambitnym narodem. Który wraca w należne miejsce w Europie, który jest wśród dużych narodów europejskich. Polska jest tym krajem, który w najbliższych latach będzie się najszybciej rozwijał. To musi się przełożyć na los polskich rodzin! - dodawał Mateusz Morawiecki.

- Widząc was, serce człowieka rośnie. Chce się chcieć. Chcemy pomagać polskim przedsiębiorcom, polskim rodzinom, żeby chciało się chcieć. Żeby osiągać jak najwięcej. Stać nas na dużo. Osiągniemy wyżyny. Jestem o tym przekonany - mówił szef rządu.

Dodał, że "wszyscy dążymy do Polski dostatniej". - Europejskość dla nas to zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe! - konkludował premier.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić