Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Kłoszewski
|
aktualizacja

Premier milczała na kongresie PiS. "Powiedziała to, co ma Polakom do powiedzenia, czyli nic"

23
Podziel się:

Premier Beata Szydło nie zabrała głosu na kongresie PiS. Platforma od soboty dopytuje się dlaczego szefowa rządu milczała w czasie spotkania, mimo że przemawiał wicepremier Mateusz Morawiecki. Marcin Kierwiński (PO) stwierdził, że "powiedziała tyle, ile ma Polakom do powiedzenia, czyli nic".

Premier milczała na kongresie PiS. "Powiedziała to, co ma Polakom do powiedzenia, czyli nic"
(WP.PL, WP.PL)

W sobotę w Przysusze na Mazowszu odbył się kongres PiS i konwencja Zjednoczonej Prawicy (sojuszu PiS, Solidarnej Polski i Polski Razem)
. Wystąpili liderzy partyjni - Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Głos zabrał także wicepremier Mateusz Morawiecki. Nie usłyszeliśmy jednak wystąpienia szefowej rządu, Beaty Szydło. Kpił z tego w Radiu TOK FM Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Na kongresie PiS pierwsze skrzypce grał prezs partii:

- Stało się coś dziwnego, to znaczy zdekapitulowano panią premier. Można powiedzieć, że pani premier powiedziała Polakom tyle, ile ma Polakom do powiedzenia, czyli dokładnie nic - mówił.

Kierwiński chwalił się Radą Krajową Platformy Obywatelskiej, która także odbyła się w sobotę. - To była dobra rada, z dobrą atmosferą. Po raz pierwszy tak wielu członków Platformy, także spoza rady, przyjechało, aby rozmawiać o tym, co najważniejsze teraz, a wiele przed nami. Te dwa najbliższe lata to będzie naprawdę okres bardzo ciężkiej pracy - podkreślał.

Odpierał jednocześnie zarzuty, że na spotkaniu Platforma nie miała nic ciekawego do zaoferowania wyborcom i tylko atakowała partię rządzącą. - Bardzo podobne głosy słyszałem w kampanii wyborczej, że PO straszyła tylko PiS-em. Wszyscy mówili: "a może ten PiS nie będzie taki zły". Nagle okazało się, że to Platforma miała rację, że warto było straszyć PiS i należało to robić. Może gdyby właśnie był taki nastrój pokazywania jak źle można rządzić Polską w kampanii wyborczej to teraz nie mielibyśmy całego ambarasu, który mamy z Prawem i Sprawiedliwością - krytykował.

Źródło: TOK FM

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
robert
5 lata temu
Nie zabrała głosu bo prezes nie dał wytycznych, z reszta czego można się spodziewać po pani Dyzmowej
asss
5 lata temu
Ale Kierwiński ma za to "dużo" do powiedzenia Polakom, przez 8 lat bardzo "dużo" miał do powiedzenia, czyli dokładnie NIC. Panie Kieriński ,nie mówcie ciągle o sobie, bo się podkopujecie sami.,
sd
5 lata temu
Za to szrek chrzanił jak pokręcony tylko żeby jeszcze gadał z sensem hahaha. Ten wasz kongres platfusy przybliżył PIS do zwycięstwa.
A
5 lata temu
Ten Kierwiński to wyjątkowa kalnia
pl
5 lata temu
PiS na wieki wiekow amen , woooooooooon slugusy czerwonych ,,,,,,,,,,
beta.
5 lata temu
A Ty Kierwiński co miałeś do powiedzenia, oprócz tego co Ci Ewcia kłamczucha kazała mówić!!!
ja
5 lata temu
To ten od Caracali?
eeeemuuuuu
5 lata temu
ten jak coś bełkotnie to nawet bufetowa jest smutna.....
saperek25
5 lata temu
Powiedziała więcej -milcząc , niz ty strzępiąc ciągłe język
Polak
5 lata temu
No cóż Jarek nie kazał,to się nie odezwała,widać teraz ile wart jest premier w Kaczogrodzie i kto tu rządzi,niestety przed trybunałem stanu stanie Szydło ze wszystkimi konsekwencjami
pacynka
5 lata temu
Ona tylko potrafi: Polska i Polacy przez ostatnie 8 lat...ale to już nieaktualne,to co miała powiedzieć
Jadosław Kalk...
5 lata temu
Jaruś nie pozwolił to się nie odzywała
suares55
5 lata temu
PO - do roboty i pisać PROGRAM, a nie bzdurami się zajmować!!!
gość
5 lata temu
Jaki on tłusty ma ten kłamliwy dziób
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić