Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Prezydent Krakowa pisze do kurii. Chce ograniczenia lekcji religii

2
Podziel się:

Jacek Majchrowski zwrócił się do abpa Marka Jędraszewskiego ws. możliwości zmniejszenia liczby lekcji religii. Chodzi o zajęcia dla podwójnych roczników w przyszłym roku szkolnym. Lekcje religii miałby zostać ograniczone z dwóch do jednej tygodniowo.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał list do abpa Marka Jędraszewskiego ws. ograniczenia lekcji religii
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał list do abpa Marka Jędraszewskiego ws. ograniczenia lekcji religii (Forum, Piotr Guzik)

"W ostatnim czasie odbieram coraz więcej sygnałów dotyczących organizacji roku szkolnego 2019/20 w kontekście podwójnego rocznika, który spotka się we wrześniu w klasie I szkoły ponadpodstawowej. W tej kwestii Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę dotyczącą wyznaczania religii jako pierwszej lub ostatniej lekcji w planie zajęć" - czytamy w liście wysłanym przez Jacka Majchrowskiego do abpa Marka Jędraszewskiego.

Prezydent Krakowa zaznacza, że miejscy radni zobowiązali go do wystąpienia do krakowskiej kurii z propozycją ograniczenia lekcji religii do jednej w tygodniu. Majchrowski ma nadzieję, że metropolita krakowski pozytywnie odniesie się do jego prośby, a "zgoda przyczyniłaby się do poprawy warunków nauki uczniów". Jak podkreśla, sytuacja jest wyjątkowa i ma związek z wprowadzeniem reformy edukacji.

Przeniesie lekcji religii na skrajne godziny miało być ułatwieniem dla tych osób, które nie chodzą na zajęcia. Ostateczną decyzję mieli podejmować dyrektorzy, ale uchwała została unieważniona przez wojewodę małopolskiego. Decyzja nie dotyczy jednak szkół ponadgimnazjalnych. O tym zdecyduje właśnie kuria. Według szacunków magistratu w nadchodzącym roku o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych będzie starać się prawie 13,5 tys. uczniów. Obecnie uczy się ich około 9,3 tys.

Zobacz także: Zobacz także: Sekielski: data premiery filmu nie była przypadkowa

Źródło: krakow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
hhh
9 miesięcy temu
BRAWO!!!
religioznawca
9 miesięcy temu
Brawo panie prezydencie Majchrowski .Nauka religii może odbywać się przy kościołach w salkach, które wierni opłacili i stworzyli . Teraz nie ma czasu ani pieniędzy dla kleru , który za nic nie robienie otrzymuje wynagrodzenie za religię-czyli szerzenie wiary ,które wpisane jest w posługę każdego kościoła i za pieniądze kościoła ,, które dobrowolnie czy nie placom wierni. Obywatele NIE MOGĄ PODWOJNIE PLACIĆ NA KOŚCIOŁ tj: z podatków i n na tace i opłaty religijne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić