o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Proboszcz spod Zgorzelca zatrzymany. Jest przesłuchiwany

31
Podziel się

Policja zatrzymała proboszcza z Ruszowa pod Zgorzelcem w Dolnośląskiem. Prokuratura potwierdza zatrzymanie, ale nie odnosi się do doniesień ws. molestowania dzieci.

Policjanci zatrzymali księdza na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu
Policjanci zatrzymali księdza na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu (Agencja Gazeta, Mariusz Grzelak)
bEEjjRfV

Na policję zgłosiła się kobieta, wskazując na podejrzenie molestowania jej dziecka przez księdza - podaje eluban.pl. Proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie miał zachowywać się niewłaściwie na wycieczce dzieci na basen.

Duchowny został zatrzymany na terenie plebanii przez policję na zlecenie śledczych ze Zgorzelca.

- Aktualnie wykonywane są czynności weryfikujące to zgłoszenie - informuje w rozmowie z dolnośląskim portalem Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

bEEjjRfX

Kłopoty księdza potwierdzili "Gazecie Wrocławskiej" także jego przełożeni. - Do tej pory biskup nie otrzymał jednak informacji, jaki jest powód zatrzymania - zaznacza ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji legnickiej.

Wcześniej inne oskarżenia wobec proboszcza pojawiły się na forach internetowych dla mieszkańców okolic Zgorzelca oraz w komentarzach na profilu Tomasza Sekielskiego na Facebooku, autora dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Śledczy sprawdzają te doniesienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEjjRgd
Zobacz także: Zobacz także: Dziecięce buciki dla Jarosława Kaczyńskiego. Goście w studio podzieleni
bEEjjRgy
KOMENTARZE
(31)
norma
11 miesięcy temu
kard Dziwsz na pewno mowi prawde, ale poganie sa coraz silniejsi bo maja poparcie wszedzie ----i TWORZA NIBY FAKTY -- nawet w tych demonstracjach mordujacych swoje!!!!! nienarodzone dzieci
zawsze
11 miesięcy temu
ci co oskarzaja ksiezy to ich celowo oczerniaja nie pierwszy raz
Prokurator
2 lata temu
"duchowny grasowal w calej Polsce" - kto pisze takie bzdury? Apeluje do redaktorow naczelnych aby zdyscyplinowali swoich redaktorow do rzetelnego badania opisywanych spraw i nieprzeinaczania i ubarwiania faktow. Prosze zapoznac sie z dokumentami sprawy albo dokladnie sluchac i czytac oswiadczenia wladz. Za pomowienia tez sa paragrafy, takze dla dziennikarzy.
bEEjjRgz
wierny
2 lata temu
Ksiądz Piotr dziś jest niewinny a w świetle prawa sprawy sprzed 30 lat dawno się przedawniły, prokuratura aresztowała go bezprawnie i bezprawnie trzyma w więzieniu, my go kochamy bo jest najlepszym proboszczem od lat jakiego kiedykolwiek mieliśmy, ale jeśli mu w więzieniu zrobią krzywdę to napiszemy do prokuratora generalnego i wystąpimy do Stasburga jak w Polsce naprawdę wygląda praworządność.
ninja1968
2 lata temu
jesli udowodnia obciac torbe i posprawie nastepmi beda sie bali jak ognia
Ssd
2 lata temu
Pamiętajcie, że Internet zawedrował pod strzechy, a mamusie dżesik, kewinów i innych wynalazków mają fejsbuka w komórce i nie zawahają się go użyć. Drżyjcie księża :)
dede
2 lata temu
on je tylko ciumkał
+/-
2 lata temu
Szeregowy ksiądz do kicia, książę kościoła nietykalny. Rząd tchórzy, chodzą na pasku biskupów - od 30 lat.
rte
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą
biskup
2 lata temu
Tylko nie mów o tym nikomu.
nieroby w sut...
2 lata temu
zrobimy wszystko żeby ciemny lud nie przeczytał i nie zrozumiał 1listu do Koryntian 6 rozdziału !!!
jałówka
2 lata temu
Teraz matki powinny uważać na czarne buhaje!
lili
2 lata temu
ZNIESC CELIBAT I PO KLOPOCIE
bEEjjRgr
Nikt
2 lata temu
I co daja te apele, zapewnienia biskupow jak proceder trwa? A ilu z tych co apeluja tez to robi? To jest pytanie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić