Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Prokurator skazany za pedofilię. 10 lat więzienia i wysokie odszkodowanie

41
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Andrzeja W. za kontakty seksualne z dziećmi. Oskarżony ma zapłacić pokrzywdzonym w sumie 110 tys. zł odszkodowania. Wyrok jest nieprawomocny. Jego obrońca już zapowiedział apelację.

Obrońca prokuratora skazanego za pedofilię zapowiedział apelację
Obrońca prokuratora skazanego za pedofilię zapowiedział apelację (East News, Reporters/REPORTER)

Prokurator z woj. świętokrzyskiego usłyszał zarzuty za popełnienie pięciu zabronionych czynów. Sprawa dotyczy kontaktów seksualnych z osobami, które nie miały przekroczone 15 lat, a także rozpijaniu małoletnich. Najcięższe oskarżenia są związane z "przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i obyczajowej popełnionymi na szkodę dwójki dzieci" - informuje portal echodnia.eu.

Z uwagi na dobro pokrzywdzonych nie zostało podane zbyt wiele szczegółowych ustaleń. Wiadomo, że do wydarzeń doszło między grudniem 2008 a grudniem 2011 r. Andrzej W. nie przyznawał się do winy. Jak podaje dzienniklodzki.pl sprawa natrafiła na przeszkodę w postaci immunitetu prokuratorskiego. Kiedy proces w końcu ruszył toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Oskarżony został skazany na 10 lat więzienia. Wyrok będzie odbywał w warunkach terapeutycznych, gdzie będzie miał możliwość leczenia. Mężczyzna dostał całkowity zakaz pracy z dziećmi. Dodatkowo będzie musiał zapłacić pokrzywdzonym łącznie 110 tys. zł zadośćuczynienia. Ponadto ma pokryć koszty procesu, który wynoszą 100 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca prokuratora zapowiedział apelację.

Zobacz także: Zobacz także: Sienkiewicz o narodowcach na Jasnej Górze: to nieakceptowalne

Źródło: echodnia.eu/dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Autor,
8 miesięcy temu
autor! "koszty procesu, który wynoszą"
Hiszpan
3 lata temu
A pedofile minusy dają pod komentarzami. Jak widać tu też ich kilku jest
delta
3 lata temu
Oj dużo więcej takich zboczków znalazłoby się wśród palestry. To tylko wierzchołek góry lodowej. Ludzie nie zdają sobie sprawy, ilu przestępców jest wśród takich sędziów i prokuratorów zabawiających się z nieletnimi.
młody
3 lata temu
"Jego obrońca już zapowiedział apelację" - A MOŻE NIECH POKRZYWDZENI ZŁOŻĄ ZAŻALENIE NA WYROK.
Ooo
3 lata temu
Sąd tez lubi dzieci, dlatego często bardzo niskie kary dla pedofilii
aaaaaaaaaaaaa...
3 lata temu
A kiedy czarne diabły zostaną skazani.
Oj, Andrzeju
3 lata temu
Może od tego że proces był poszlakowy czy też zarzuty były oparte na zeznaniach spreparowanych? Skąd wiesz jak to wyglądało? Moja mama miała 7 lat proces o latanie na miotle. W XXI wieku. I co na to powiesz? Wiara w to że wymiar sprawiedliwości ma coś wspólnego ze sprawiedliwością jest naiwnością. Teraz 10% procesów rocznie będzie o jakieś molestowanie, gwałt czy inne badziewie. Polska Hamerika - Hamerika Polska!...
Dziadek Włade...
3 lata temu
A co na to Timmermanns ?
dzięcioł
3 lata temu
Jak zawsze wyrok jest nieprawomocny i ten zwyrodnialec wywinie się jak oni wszyscy .Informowani jesteśmy o takich wyrokach ale już nie o wyrokach ostatecznych .Oni są niezależni jedynie od kary .
delta
3 lata temu
A dlaczego za zamkniętymi drzwiami? Co to, święte krowy? Przynajmniej telewizja powinna to nagrywać a potem pokazać prokuratora pedofila. Takich zboczeńców w wymiarze nie-sprawiedliwości jest dużo więcej. Tylko nieliczne sprawy wychodzą na jaw. Proszę pokazać twarz zboczeńca. Niech go wszyscy poznają. Zarzutów jest sporo, więc to raczej nie może być pomyłką! Jak pójdzie siedzieć to i tak w więzieniu się wyda za co siedzi. Może wtedy ktoś ujawni nazwisko. Poczekam :-)
sędzia
3 lata temu
Może ktoś nakręci film "Palestra" aby naświetlić problem.
nie DZIWI nic
3 lata temu
prokurator PEDOFIL i jego obrońca... (?)
iga
3 lata temu
110 tys. zł?!?!?! Jakim cudem on ma wypłacić poszkodowanym 110 tys. zł, kiedy ten jeden ksiądz ma do zapłaty jednemu kolesiowi PONAD MILION???? Co to za prawo w Polsce? Chyba ofiary powinny dostawać po równo tak? A jeśli zależnie od przuchodu, to jakim prawem z jedej strony ma płacić kościół (pracodawca) a z drugiej płaci sędzia (osoba skazana) a nie polskie sądownictwo czyli ministerstwo sparwiedliwości (również pracodawca)? Tak samo jak Durczok sobie nagrabił w TVN, to kto miał płacić odszkodowanie - Durczok, czyli osoba prywatna czy jego pracodawca czyli TVN? Nie rozumiem rozbieżności, bo jeśli tutaj płaci sędzia to tak smao ten ksiądz powinien płaci zależnie od swojego dochodu, a nie cała parafia. Prawo powinno to regulować.
lolo
3 lata temu
do celi z gwalcicielami i niech go raszpluja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić