oprac. Magdalena Nałęcz| 
aktualizacja 

Prokurator straciła immunitet. Prowadziła pijana i posadziła za kółkiem 13-letniego syna

119
Podziel się:

Jeszcze w tym miesiącu prokurator z Łowicza może mieć postawione dwa zarzuty. Kobieta pozwoliła swojemu 13-letniemu synowi prowadzić samochód, a gdy silnik pojazdu zgasł, zamieniła się z nim miejscami. Miała wtedy we krwi ponad 1 promil alkoholu.

Prokurator straciła immunitet. Prowadziła pijana i posadziła za kółkiem 13-letniego syna
(Materiały prasowe)

Obecnie prokurator jest w stanie spoczynku. Po tym, jak rok temu zawieszono ją w obowiązkach, przebywała na zwolnieniu lekarskim. Prokuratura Rejonowa w Łasku chce postawić 43-letniej mieszkance Skierniewic zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeżwym.

Zobacz także: Jak działa fotoradar? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Śledczy będą również badać, czy prokurator nie naraziła na niebezpieczeństwo swojego syna. Na początku roku Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym w Warszawie wyraził zgodę na pociągnięcie prokurator do odpowiedzialności karnej.

Odwołanie było bezskuteczne - 20 czerwca tego roku decyzję podtrzymał Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny w Warszawie.

Źle się czuła, więc poprowadził niepełnoletni syn

Policjanci zatrzymali prokurator wiosną ubiegłego roku, gdy zauważyli w jej samochodzie dziwną sytuację. Kierowcy pojazdu zgasł silnik i nie potrafił go ponownie uruchomić. Wtedy bez wysiadania z auta przesiadł się na miejsce pasażera, co zaskoczyło policjantów. Z samochodu wyszła kobieta, usiadła za kierownicą i ruszyła w drogę.

Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że prowadząca auto prokurator jest nietrzeźwa. Czuła się źle, więc poprosiła syna o poprowadzenie samochodu. Wykonane w szpitalu badanie wykazało ok. 1,3 promila alkoholu we krwi.

Źródło: dzienniklodzki.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić