Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Przełom w sprawie Tomasz Komendy. Minister Zbigniew Ziobro zabrał głos

0
Podziel się:

Zatrzymano drugiego podejrzanego o śmierć 15-letniej Małgosi. Prawdopodobnie za niego i Ireneusza M. Tomasz Komenda niesłusznie spędził 18 lat w więzieniu. O postępach w sprawie opowiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Minister Zbigniew Ziobro zwołał konferencje prasową
Minister Zbigniew Ziobro zwołał konferencje prasową (PAP, Tomasz Gzell)

Minister Zbigniew Ziobro na konferencji mówił o "ogromnej krzywdzie" wyrządzonej Tomaszowi Komendzie. Pochwalił służby, które pracują nad sprawą. - Dzięki zaangażowaniu i benedyktyńskiej pracy tych ludzi, można było wydać polecenie zatrzymania podejrzanego - powiedział.

Dzięki determinacji i postępowi nauki (badaniom DNA) udało się wyłonić podejrzanego Norberta B. - zaznaczył minister. Powiedział, że mężczyzna usłyszał już zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa. - Śledztwo trwa. Poszukujemy jeszcze jednej osoby - dodał.

- Krzywd panu Tomaszowi Komendzie nikt nie wynagrodzi - podkreślił Ziobro. Ale, jak zaznaczył, finałem sprawy powinno być zakończenie sprawy w sądzie.

- Staram się pamiętać o tych, którzy dopuścili się zaniedbań. O nieudolnych działaniach prokuratorów i policji. Dlatego też zleciłem śledztwo, które ma wykryć nieprawidłowości - mówił.

Kulisy sprawy

Ireneusz M. miał zgwałcić 15-letnią Małgosię, ale nie sam. Teraz zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie. Z tego powodu minister Zbigniew Ziobro zwołał konferencję prasową w siedzibie Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że sprawa sięga wielu lat wstecz. Za gwałt i zabójstwo dziewczyny skazano Tomasza Komendę. Jego historią do dziś żyje cała Polska. Śledztwo ws. zbrodni z 31 grudnia 1996 r. zostało wznowione w 2017 roku. Wtedy prokuratura poinformowała, że zatrzymano Ireneusza M. Przedstawiono mu zarzuty i od tego czasu mężczyzna przebywa w areszcie. W maju 2018 r. od zarzutu zabójstwa i zgwałcenia 15-latki uniewinniono Tomasza Komendę.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym zbrodni w Miłoszycach. Co więcej, śledczy przyglądają się uchybieniom związanym z pobytem Komendy w zakładach karnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić