Getty Images, Wikimedia Commons

GGG, 9 listopada 2020 09:58

Robi się niebezpiecznie. Grozi nam III wojna światowa?

Tweetnij Komentuj

Zagraża nam trzecia wojna światowa? Tak twierdzi brytyjski generał Nick Carter. Jego zdaniem ryzyko wybuchu wojny rośnie z powodu pandemii koronawirusa.

Koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie. Światowa gospodarka od wielu lat nie była w tak złym stanie. Coraz gorsza sytuacja związana z rosnącą liczbą zakażeń i zgonów powoduje napięcia i niepokoje w społeczeństwie. Prognozy ekspertów na najbliższy czas nie są zbyt optymistyczne.

Przeczytaj także: Biden pomylił Tuska z Kaczyńskim. Tego nie usłyszysz w telewizji

Głos na temat sytuacji na świecie zabrał generał Nick Carter. Szef sztabu generalnego armii Wielkiej Brytanii udzielił wywiadu Sky News. Jak stwierdził, dewastacja gospodarcza, do której przyczyna się pandemia, wywołała konflikty regionalne. Te jego zdaniem przypominają przedwojenne napięcia, które zna z historii.

Musimy pamiętać, że historia może nie tyle się powtórzy, ale ma swój rytm - przyznał generał Carter.

Generał ostrzega przed ewentualnym konfliktem. Wyjaśnia, że konflikty regionalne mogą doprowadzić do eskalacji napięć. Wojskowy nie sprecyzował jednak, o jakie konflikty mu chodzi.

Istnieje ryzyko i myślę, że musimy być świadomi tego ryzyka - odpowiedział, zapytany o ryzyko wybuchu kolejnej wojny światowej.

Przeczytaj także: Incydent pod domem Kaczyńskiego. Zebrano grubą kasę

Sytuacja pandemiczna na świecie jest zła. W ojczyźnie generała Cartera z powodu gigantycznego wzrostu zachorowań wprowadzono ogólnokrajowy lockdown na 4 tygodnie. Od początku pandemii koronawirusem na świecie zakaziło się ponad 50 milionów osób. Ponad milion 260 tysięcy z nich poniosło śmierć.

Przeczytaj także: Niewielu ją zna. Historia, której bohaterem jest Jarosław Kaczyński

Joe Biden prezydentem. Zobacz nagranie z amerykańskich ulic

Pokaż...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: swiat koronawirus wielka brytania koronawirus na świecie wojna

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .