Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Klaudia Stabach
|

Przez łzy mówił "mama". 3-latek i jego pies uratowali chorą kobietę

5
Podziel się:

Policjanci uratowali kobietę, która straciła przytomność. Doprowadził ich do niej trzyletni syn. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że chłopiec w towarzystwie psa błąkał się po okolicy bez opieki.

Przez łzy mówił "mama". 3-latek i jego pies uratowali chorą kobietę
(WP.PL)

Do zdarzenia doszło w czwartek w Poraju. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy zauważyli idące poboczem dziecko w wieku około 3 lat. Niepokój mundurowych wzbudził fakt, że chłopczyk był zupełnie sam, bez opieki osoby dorosłej. Był przy nim jedynie pies rasy york. Chłopiec ubrany w koszulkę, slipki i odwrotnie założone buty, szedł zdezorientowany poboczem drogi.

Funkcjonariusze podeszli do 3-latka i zapytali jak ma na imię. Wówczas dziecko zaczęło płakać i uciekać w kierunku drogi. Policjant wziął chłopca na ręce i próbował uspokoić. Chłopiec był roztrzęsiony i trudno było nawiązać z nim kontakt. Po chwili malec wskazał palcem kierunek i powiedział jedynie przez łzy "mama". Policjant trzymając dziecko na rękach, poszedł we wskazanym przez nie kierunku. Towarzyszący chłopcu pies cały czas obserwował funkcjonariuszy i idąc przed nimi w odległości około 10 metrów, prowadził do celu.

Drugi z policjantów jechał radiowozem i rozpytywał mieszkańców, próbując ustalić tożsamość dziecka. Nikt go nie znał, dlatego policjanci postanowili pójść drogą, którą wskazywał pies. Po przejściu około kilometra pies wbiegł na jedną z posesji i przed drzwiami oczekiwał na policyjny patrol. W mieszkaniu leżała nieprzytomna kobieta. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Kobieta doznała hipoglikemii i nawet nie wiedziała, że choruje na cukrzycę.

KOMENTARZE
(5)
PORAJ
5 lata temu
Mieszkam w tej miejscowosci i tez sie dziwie ze nikt nie zauwazyl tego chlopca , moze to przypadek .Bywa tak ze ludzie wkurzaja sie na policje ze wlepia mandaty za picie piwa lub za inne glupoty ale w tej sytuacji mozna szczerze podziekowac panom policjantom za to ze znalezli sie w odpowiednim miejscu i zareagowali jak potrzeba DZIEKI WIELKIE
Sir
5 lata temu
Brawo dla policjantów , to jest bardzo miłe ze już nie raz działają ponad standardami. Nagroda dla nich.
ha ha ha
5 lata temu
co to za bzdura , we wsiach to wszyscy się znają a tu dziecko 3 letnie idzie z psem i co nikt nie wie z jakiej rodziny , a tam --widać sezon ogórkowy
bajdurzycie.....
5 lata temu
W małej miejscowości / w promieniu km/ NIKT ?!?! nie znał tego dziecka ?!?!
iwona
5 lata temu
a co z osobami które mijały to dziecko, nikt się nie zainteresował, ? Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej obojętne, ludzie tracą wyobraźnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić