Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Putin ostrzega: Rosja ma prawo do działań ws. Ukrainy

42
Podziel się:

Stanowcze słowa Władimira Putina na temat Ukrainy podczas spotkania ze zwierzchnikiem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyrylem na Kremlu. Prezydent Rosji wprost stwierdził, że ma prawo do ingerencji w sprawy Ukrainy.

Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (PAP, EPA/MAXIM SHEMETOV)

- Uważamy, że jakakolwiek ingerencja w sprawy Kościoła jest absolutnie nie do przyjęcia i zawsze szanowaliśmy niezależność życia kościelnego, szczególnie w suwerennym sąsiadującym państwie. Jednak zastrzegamy sobie prawo do reakcji i dołożenia wszelkich starań, aby chronić prawa człowieka, w tym wolność wyznania - stwierdził Władimir Putin podczas uroczystości z okazji 10. rocznicy intronizacji obecnego zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Prezydent Rosji oskarżył władze w Kijowie o "brutalną ingerencję w życie religijne" - podaje TASS. Putin stwierdził także, że na Ukrainie realizowany jest ustalony wcześniej plan.

- To projekt nie mający związku z wiarą. Jest na wskroś fałszywy - mówił rosyjski przywódca, nawiązując do utworzenia niezależnej od Patriarchatu Moskiewskiego Cerkwi Prawosławnej Ukrainy.

Rosyjski Kościół Prawosławny uważa nowo utworzoną instytucję kościelną za schizmatycką. Polska cerkiew stanęła po stronie Moskwy.

Straszą Ukrainą

Oświadczenie Putina zbiegło się z nagłośnieniem przez państwowe media w Rosji wypowiedzi ukraińskiego eksperta ws. planów strategicznych armii Kijowa.

Kontrolowane przez Kreml media przywołują słowa wicedyrektora Centrum Badań nad Armią, Konwersją i Rozbrojeniem Mychajło Samusia, który w artykule problemowym miał napisać, że "Ukraina musi mieć broń zdolną uderzyć w głąb Rosji".

Sytuacja na linii Kijów-Moskwa pozostaje napięta po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej i ostrzelaniu ukraińskich jednostek. Sytuacja na Ukrainie były również tematem rozmów podczas ubiegłotygodniowego spotkania Rady Rosja-NATO.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Generał Różański: niestety, nie jesteśmy bezpieczni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
kloc
3 miesiące temu
Przecież kochanka się zgodziła.... A ruchaj kogo chcesz, tylko się nie zakochaj.
jewgienia
6 miesięcy temu
Rosja ma prawo do ingerencji w sprawy wszystkich panstw na ziemi.Bez zgody cara Putina nie wolno podejmowac zadnych decyzji.Nie wolno rozszerzac NATO.Wszystkie panstwa ukladu warszawskiego maja wrocic pod wplywy Rosji.Tak ogolnie wyglada program tego tyrana.Usmiac sie mozna.
Orys
6 miesięcy temu
To jest nie prawda, gdyż Prezydent FR, niema prawa ingerować w sprawy Niepodległego Państwa jakim jest Ukraina. Podobnie jest z oddzieleniem się Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, od MoskiewskiejCerkwi, której podlegał, ale zgodnie z postanowieniem Najwyższego Patryjarchy Konstantynopola został w końcu samodzielnym. Tym samym Prezydent FR nie ma prawa ingerować obojętnie w jaki sposób w ten Kościół Prawosławny. Ponadto nie ma prawa łamać prawa Międzynarodowego jakim jest napaść na inne państwo. Tym samym staje po przeciwnej stronie prawa co tym samym powinien zostać Definitywnie zawieszony w prawach członka RB ONZ na wszystkich szczeblach tej Rady również z niemożliwością głosowania. Takie łamanie zasad Prawa Międzynarodowego, jaki złamała Rosja wobec innych Państw demokratycznych, powinna w przypadku wkroczenia w różny sposób co już miało miejsce parę lat temu, powinna być już ukarana za takie posunięcia jakie są znane. Tak być nie może mieć miejsca w XXI w. Jak można wmawiać Światu, że pragnie się Pokoju, a ingerować w sprawy i Terytorium innego Państwa.?
GOSC
2 lata temu
KŁAMIE SZUJA
Tr
4 lata temu
Bardzo dobrze
dzięcioł
4 lata temu
Przejmie Ukrainę i zostanie naszym sąsiadem , to straszna przyszłość dla Polski i Polaków .
dzięcioł
4 lata temu
Putin jest gotów do wymyślenia wszystkiego co da mu powód napaści na inny kraj .To człowiek który moim zdaniem prze do wywołania trzeciej wojny światowej .A wszystko dla ratowania własnej skóry .
kim
4 lata temu
Przecież Ukraina jest tylko z nazwy ci na wschód od Kijowa nienawidza tych z zachodu banderowców nawet nie mogą się z nimi porozumieć bo w innym dialekcie mówia
ściemniacz
4 lata temu
Jak będzie trzeba to powie, że na Ukrainie to UFO prześladują i dlatego on jest zmuszony interweniować zbrojnie. Przecież to jest zwykły szpieg w czasie wykonywania zadania.
redaktor Głąb
4 lata temu
W GŁĄB....redaktorze :) sam się uderz w GŁĄB
Tadeusz
4 lata temu
Przecież wszyscy wiedzą że Ukrainy już nie ma. Będzie w miarę i na miarę tego ile przyłączą się do Unii Kazasko-Rosyjsko-Białoruskiej ! Rosja(zresztą i USA też) nigdy nie pozwoli aby pod swoim nosem - granicą byli im obcy !!! Ukraina napuszczana-podpuszczana przez Unię Europejską za pomocą usłużnych "ludzików" doprowadzi do wielkiej wojny a może i III Wojny Światowej !!!
Ja
4 lata temu
Moze ma zamiar mianować sie na zwierzchnika cerkwi i pod płaszczykiem wiary mordować ludzi
Ja
4 lata temu
Rosyjski terrorysta Putin to połączenie Stalina i hitlera chociaż i Trampowi nic nie brakuje
kwaczy tower
4 lata temu
putin też bardzo biedny jest i ma za miliony ochronę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić