Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Styczek
|

Raport przedstawiciela ONZ. Szokujący poziom ubóstwa w stanie USA

30
Podziel się:

W amerykańskim stanie Alabama niebawem odbędą się wybory do senatu. Obserwator ONZ jest zaskoczony panującym tam poziomem ubóstwa.

Raport przedstawiciela ONZ. Szokujący poziom ubóstwa w stanie USA
(Twitter, Philip Alston)

Philip Alston, którego pracą jest prowadzenie raportów dotyczących ubóstwa, stwierdził że w stanie Alabama zobaczył rzeczy niespotykane w zachodnich krajach.

- Taki poziom degradacji i ubóstwa w krajach pierwszego świata należy do absolutnych rzadkości - powiedział Alston. Na opublikowanym na Twitterze wpisie zwrócił uwagę na problem miast nieposiadających systemów kanalizacji, mieszkańców których nie stać choćby na kupno stosownych zbiorników na nieczystości i średniowiecznych metod poboru wody.

Opisywane przez obserwatora przypadki występowały w USA blisko sto lat temu. - Spotkałem się z mężczyzną, który mieszka w domu bez elektryczności... w miejscowości oddalonej ledwie 30 kilometrów od stolicy stanu - powiedział.

- Pozostaje mieć nadzieję, że uda nam się zwrócić stosowną uwagę na problemy społeczności, tak samo jak to robimy w przypadku krajów, w których się torturuje ludzi - powiedział Alston podczas pobytu w Butler County.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(30)
rekin
5 lata temu
Było super jak dolar wpolsce kosztował około 100 zł a teraz obudziliśmy z reką wnocniku
Kat
5 lata temu
Radzę się wybrać do Buffalo i Detroit. W życiu takiej biedy nie widziałam.
ala
5 lata temu
W USA ubóstwo tylko w jednym stanie? chyba tylko w jednym mają pieniądze to bym zrozumiał tam ciężko o toaletę bo każda jest zamieszkała
Elon
5 lata temu
Stany zjednoczone to stan umysłu, zawsze nim był. To że zarabiali na eksploatacji "nowej ziemi" i eksporcie tylko dało im chwilową przewagę. Reszta jak w reszcie świata, nic nadzwyczajnego, bieda aż piszczy w wielu rozwiniętych krajach jest także.
Paweł
5 lata temu
To przecież nawet zbadano. USA jest obecnie zaliczane do krajów trzeciego świata, ze względu na pogłębiająca się przepaść między klasami społecznymi.
raz dwa trzy
5 lata temu
Tam gdzie rządzą ideologie liberalno -lewackie obowiązuje zasada "jak ci źle to twój problem" czyli bogactwo w dużych miastach i bieda na prowincji z dodatkiem pogardy w stosunku do tych ludzi .............
ava
5 lata temu
w ameryce jest i bedzie coraz wiecej biedy nedzy tego nie naglasniaja ktos naiwny pomysli że ameryka to RAJ niestety myla sie, za duzo kosztuja amerykanow wojny na swiecie stad poglebia sie bieda obywateli
hanna
5 lata temu
bieda i ubustwo panuje na calym swiecie tylko politycy sie bogaca naszym kosztem dlatego jestesmy biedni
Vcx
5 lata temu
Bzdura. Tam każdy bezrobotny jak chce dostaje bony na jedzenie i drobny zasiłek. Może nie ma kokosów ale z głodu nie umrze. Dach nad głową też mają jak chcą, odpowiednik naszych schronisk dla bezdomnych. Może niech przedstawiciel onz zawita do Polski, tu też mamy bezdomnych, ale pozna też rodziny żyjące z jakże wysokiego zasiłku pielęgnacyjnego, gdzie opieka nie pozwala podjąć jakiejkolwiek pracy, pozna też emerytów, którym po latach pracy rząd wypłaca tysiąc złotych, a gdzie mieszkanie, opłaty, jedzenie i leki kosztują dwa razy tyle.
Andr3w
5 lata temu
Ci obserwatorzy powinni przyjechać do nas, do miasta Łodzi. Dopiero byliby w szoku że taka fawela starała się o Expo, huehuehue
Opj
5 lata temu
Najwidoczniej USA to juz nie taki raj jak by sie moglo wydawac, tam tez sa biedni i bogaci jak wszedzie na swiecie...
akg
5 lata temu
Taka prawda . W Ameryce nie pracujesz to nie masz.
Adam
5 lata temu
W kazdym wiekszym miescie w USA sa dzielnice biedy.W tych dzielnicach nikt nie pracuje,kazdy posiada nielegalna bron i wszyscy sa czarni.Taka prawda.
lewanu
5 lata temu
Pamiętam jak za tzw komuny rzecznik rządu pan Urban zamierzał wysyłać koce dla bezdomnych sypiających pod mostami w USA. Oglądałem również filmy o amerykanach sypiających w kartonach np po telewizorach.Czy oni wygineli jak DINOZAURY ? To niektórym z Polaków się wydaje ze tam wszyscy to bogacze mieszkający w luksusach i posiadający samochody marki cadillac.O naiwności -tam ok 20 procent społeczeństwa żyje przy dochodach poniżej minimum socjalnego.Czyli ok 50 milionów obywateli.I taka jest prawda....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić