oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Rekord frekwencji padł w gminie Bałtów. Po I turze też było o niej głośno

11

W całym kraju frekwencja do godz. 17 wyniosła 38,73 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Rekord padł w Świętokrzyskiem w gminie Bałtów, gdzie mieszkańcy wybierają wójta.

Do godz. 17 w Bałtowie zagłosowało niemal 70 proc. uprawnionych
Do godz. 17 w Bałtowie zagłosowało niemal 70 proc. uprawnionych (Agencja Gazeta, Jakub Orzechowski)

Wysoka frekwencję odnotowano w całym woj. świętokrzyskim, gdzie wybory odbywają się w 30 gminach. W regionie do godz. 17 do urn poszło niemal 42 proc. uprawnionych. Na drugim biegunie jest Śląsk z frekwencją na poziomie 34,5 proc.

Jednak to w świętokrzyskiej gminie Bałtów PKW odnotowano najwyższą frekwencję. Cztery godziny przed zamknięciem lokali wyborczych głos oddało tam już 69,15 proc. mieszkańców.

Bałtów już po raz drugi wyróżnił się podczas tych wyborów samorządowych. W pierwszej turze doszło tam do niecodziennej sytuacji: obaj kandydaci zdobyli taką samą liczbę głosów. Dwa tygodnie temu wsparło ich po 1012 osób.

Spośród miast wojewódzkich, w których odbywa się druga tura wyborów prezydenckich, najwyższa frekwencja do godz. 17 była w Gdańsku (42,2 proc.).

Na kolejnym miejscu znalazł się Kraków (41,56 proc.), a dalej Kielce (40,91 proc.) Olsztyn (38,66 proc.) i Szczecin (30,96 proc. uprawnionych mieszkańców).

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić