Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Rosja dozbraja obwód kaliningradzki. Trafią tam myśliwce

61
Podziel się:

Rosyjskie siły stacjonujące na terenie obwodu kaliningradzkiego zostały zasilone pułkiem lotnictwa myśliwskiego, w którego skład wchodzą samoloty Su-27. Kilka dni temu trafił tam pułk czołgów.

Rosjanie sukcesywnie dozbrajają obwód kaliningradzki
Rosjanie sukcesywnie dozbrajają obwód kaliningradzki (East News)

Jak podaje dziennik "Kommiersant", oprócz pułku lotnictwa myśliwskiego wyposażonego w Su-27, do Kaliningradu wcześniej skierowano również pułk lotnictwa szturmowego. Gazeta podaje, że dodatkowe siły mają być odpowiedzią Rosji na wzmocnienie wojsk NATO w rejonie Morza Bałtyckiego. Maszyny Su-27 to dwusilnikowe myśliwce przeznaczone do wywalczania przewagi powietrznej. Charakteryzują się doskonałą manewrowością i stanowią trzon rosyjskich sił powietrznych.

W zeszłym tygodniu rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" poinformowała, że stacjonujący w obwodzie kaliningradzkim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów. W rosyjskiej armii taka formacja stanowi na ogół 80-90 pojazdów. Maszyny trafiły do bazy w Gusiewie, około 30 kilometrów od granicy z Polską.

W połowie stycznia rosyjska prasa informowała również o przyjęciu do służby nowego okrętu rakietowego Mityszczy. Jednostka także ma stacjonować na terenie obwodu kaliningradzkiego w porcie w Bałtyjsku.

Zobacz także: Zobacz także: Scheuring-Wielgus: moralność prezesa Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
rt
4 lata temu
Nasze holowniki nas obronią.
Majkel
4 lata temu
30 km od polski sie czają
ert
4 lata temu
No cóż, na ziemi zostanie więcej spalonego złomu, po ataku Krabów i Homarów. Sowiecki Obwód Kaliningradzki to tak naprawdę jednorazówka, nawet jeżeli sowietom uda się wystartować, to już nie będą mieli do czego wracać, podobnie będzie z Bałtijskiem. Z terenu państw NATO graniczących z tym obwodem, można zniszczyć wszystko co tam się znajduje. Jednorazówka.
@@@@@
4 lata temu
Rosja demokratyczny kraj robią co chcą mogliby się sprawdzić z NATO
Wer
4 lata temu
A my jak Konrad mazowiecki sprowadziliśmy do obrony obcych i zapewne z takim samym rezultatem
rafparc7686
4 lata temu
Cały ten tekst wyrzuciłbym do kosza 80-90 pojazdów z tego czołgów realnej siły bojowej pułku 30 reszta to pojazdy zabezpieczenia zaopatrzenia i KUCHNIE POLOWE. Tekst terefere co prawda ale ogólnie ruskie i tak wzmacniają ten rejon. A POWINNI GO ODDAĆ!
Do Rety
4 lata temu
Zapomniałeś o naszej sekretnej broni, która się nazywa "Religijny kalendarzyk Żołnierza polskiego". Mam to cudo !!!
sdfdg
4 lata temu
czyli uderzeni z 3 lub 4 stron nastąpi !!!!!!!!!!!!!!!!!!11
ZSRR
4 lata temu
Putin to wojenny wichszyciel i KGB - owski prowokator
hahaha
4 lata temu
To jest odpowiedż na zakup 4 śmigłowców dla naszych specjalsów.
Florian
4 lata temu
spokojnie mamy przecież niemickie Leopardy a każdy z nich bardziej odporny wojowniczy jak ,, Twardy" a na ich te marne Su 27 , mamy przecież zakupione na amerykańskiej licencji najnowsze helikoptery więc niech drżą Rosjanie po co ten nasz stach do cholery ...... prawda jest taka że nie mieliśmy ministra a Cwaniaka Minister on Wojny z Rosją dlatego wnet na saksy go poślą jak misiewicza ktory swoje dni do wolności odlicza wojska nam trzeba by pilnowało pogranicza
alfa
4 lata temu
Do dalszej eskalacji wzajemnych zagrożeń wystarczy teraz aby Amerykanie zapowiedzieli chęć instalacji w Polsce rakiet średniego zasięgu o pokojowym charakterze.
Człek poczciw...
4 lata temu
Współczesna Rosja żyje wyłącznie militariami,żądzą władzy nad światem,chęcią zdominowania sąsiadów,szpiegowaniem i obawą przed szpiegami. Istny zwariowany świat. Wciąż rozwijają technologie wojskowe,wplątuja się w każdą sytuację na świecie- Korea,Wietnam,Afganistan,Libia Kadafiego,Syria ze starym tyranem rządzącym dzięki rosyjskim mocodawcom chyba ze sto lat (ha,ha),Cuba wyspa jak wulkan gorąca,kraje demokracji ludowych ,itd. Niechże zajmie się rozwojem własnej cywilnej gospodarki,dobrobytem szerokich mas licznej ludności rosyjskiej od części europejskiej po daleki Ural,Syberię,Magadan.
sierż.
4 lata temu
a nasz domofon minister własnie poswiecił 4 smigłowce - podel USA - rodem z sukcesu wojskowego USA w Wietnamie . Cos nie widze w ruchach rosji sensacji - majac NATO na granicy - czyli obce wojska , majac potencjał militarny sam bym wydał taki rozkaz . Umacniac to co jest zagrozone . I ruskie robia to co do nich nalezy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić