Violetta Baran| 

Rosja: runął pion budynku mieszkalnego. Są zabici i ranni

12
Podziel się:

Tragedia w Iżewsku w rosyjskiej Republice Udmurckiej. Prawdopodobnie na skutek wybuchu gazu zawalił się jeden z pionów ośmiopiętrowego budynku mieszkalnego. Co najmniej 4 osoby nie żyją, 4 są ranne. Trwa akcja ratunkowa.

Budynek, którego część się zawaliła, zbudowany jest z tzw. wielkiej płyty
Budynek, którego część się zawaliła, zbudowany jest z tzw. wielkiej płyty (mchs.gov.ru)

Wideorejestrator jednego z przejeżdżających pobliską ulicą aut zarejestrował moment katastrofy. Na nagraniu, jak informuje agencja TASS, słychać głośny huk, a potem widać języki ognia w oknach na pierwszym i drugim piętrze. Po chwili cały pion budynku zaczyna składać się jak domek z kart i ginie w obłokach pyłu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Budynek, którego część runęła, ma kilka klatek schodowych. Runęła narożna część jednej z nich. W zawalonym pionie było łącznie 16 mieszkań, mieszkało w nich 99 osób. Na parterze znajdowały się dwa sklepy.

Zobacz także:

Na razie spod gruzów uratowano trzy osoby, są ranne. Rany odniósł także jeden z ratowników. Wydobyto także cztery ciała.

Wciąż trwa akcja ratownicza. Biorą w niej udział specjalnie przeszkolone psy, ponad czterystu ratowników i ciężki sprzęt. Według podawanych przez media informacji pod gruzami może być jeszcze co najmniej kilkanaście osób.

Z budynku, w którym mieszka ponad pół tysiąca osób, ewakuowano wszystkich mieszkańców. Nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić do swoich domów. Na razie rozlokowano ich w dwóch pobliskich szkołach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić