oprac. Violetta Baran| 

Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował Trumpowi

10
Podziel się:

Oficerowie FSB zatrzymali dwóch Rosjan, którzy planowali przeprowadzić serię ataków terrorystycznych w Petersburgu. Zamachy udało się udaremnić dzięki informacjom przekazanym Rosji przez CIA. Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował za pomoc w rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował Trumpowi
Rosja: udaremniono atak terrorystyczny w Petersburgu. Putin podziękował Trumpowi (East News, VASILY MAXIMOV/AFP)

Zatrzymano dwóch Rosjan, którzy zamierzali przeprowadzić atak terrorystyczny w Petersburgu podczas świąt noworocznych - poinformowało w niedzielę FSB.

W komunikacie podkreślono, że zatrzymanie przeprowadzono 27 grudnia na podstawie informacji otrzymanych wcześniej od partnerów amerykańskich. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych znaleziono dowody i materiały potwierdzające, że obaj mężczyźni przygotowywali się do ataków.

Ze szczątkowych informacji przekazanych przez służby wynika, że mężczyźni chcieli przeprowadzić kilka ataków "w najbardziej zatłoczonych" miejscach w Petersburgu.

W niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin podziękował amerykańskiemu koledze, Donaldowi Trumpowi, w rozmowie telefonicznej za informacje przekazywane przez służby specjalne, które pomogły zapobiec atakom terrorystycznym w Rosji.

CIA nie po raz pierwszy przekazuje informacje o planowanych atakach rosyjskim kolegom. W grudniu 2017 roku Amerykanie przekazali Rosjanom informacje o terrorystach, którzy chcieli zdetonować ładunek wybuchowy w Soborze Kazańskim w Petersburgu i kilku innych punktach w mieście.

Źródło: tass.ru, interfax.ru

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić