Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jakub Kłoszewski
|
aktualizacja

Rosjanie ostrzegają. "Na zachodzie kraju mamy 30 grup taktycznych w gotowości bojowej"

34
Podziel się:

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu powiedział podczas wizyty w Kaliningradzie, że na zachodzie kraju gotowych jest do bezzwłocznego zastosowania w boju ponad 30 taktycznych grup batalionowych i brygadowych rosyjskiej armii.

Rosjanie ostrzegają. "Na zachodzie kraju mamy 30 grup taktycznych w gotowości bojowej"
(PAP)

Szojgu mówił o tym na kolegium ministerstwa obrony, poświęconym siłom rozlokowanym w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Obejmuje on regiony Rosji w jej zachodniej i północnej części, w tym Moskwę i Petersburg, a także graniczący z Polską obwód kaliningradzki.

Minister zapewnił, że rozmieszczone w zachodniej części Rosji grupy batalionowe i brygadowe dysponują niezbędnymi kadrami i wyposażeniem materialnym. Poinformował, że przez ostatnie pół roku siły Zachodniego Okręgu Wojskowego otrzymały ponad 300 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Szojgu podkreślił, że szkolenie bojowe żołnierzy jest stale doskonalone. Od początku bieżącego roku na terenie okręgu przeprowadzono ponad 100 niezapowiedzianych sprawdzianów, które "potwierdziły gotowość wojsk do ich użycia bojowego" - oświadczył minister.

Jak zapowiedział, do końca roku na zachodzie Rosji powstanie około 20 zgrupowań i jednostek wojskowych.

- Sytuacja, która wytwarza się u naszych zachodnich granic, ma tendencję do pogarszania się. Jest to związane z podwyższeniem aktywności wojskowej krajów NATO w Europie Wschodniej - oznajmił Szojgu. Sojusz Północnoatlantycki "wzmacnia obecność w krajach bałtyckich, udoskonalana jest infrastruktura ich portów morskich, lotnisk, innych obiektów wojskowych" - kontynuował minister.

Szojgu krytykuje NATO

Przywołując najnowsze ćwiczenia wojskowe NATO, Szojgu podkreślił, że odbywają się one "w pobliżu granic Rosji". - To, co się odbywa, demonstruje jawny brak chęci ze strony naszych zachodnich partnerów, by zrezygnować z antyrosyjskiego kursu - oświadczył.

Szojgu zapowiedział, że Rosja przez kanały dyplomatyczne poinformuje partnerów zachodnich o tegorocznych ćwiczeniach Zapad z udziałem sił zbrojnych Rosji i Białorusi. Zapewnił, że tą drogą, a także przez media, kraje zachodnie otrzymają "bardziej szczegółowe informacje, w terminie określonym w umowach międzynarodowych".

Wyjaśnił, że przygotowania do manewrów już się zaczęły, i zapowiedział, że podczas ćwiczeń będą mogli złożyć wizytę międzynarodowi obserwatorzy i dziennikarze.

Rosyjsko-białoruskie manewry Zapad odbywają się co dwa lata, na przemian na terytorium jednego z tych dwóch państw. W tym roku zaplanowane są na wrzesień na Białorusi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
OMC
5 lata temu
Jestem pod wrażeniem !!!!
Lubelak
5 lata temu
A walonki wziali , czy prapały w 1920 ? Wspólne morderstwo smoleńskie Tuska i Putina to zaproszenie do dalszych działań . Trzeba podziękować masonowi Tuskowi i jego czerwońcom
Killoff
5 lata temu
Rosyjski minister obrony dzwoni do NATO i informuje jakimi siłami dysponuje przy granicy. Niech już lepiej poda ilu jest tam trzeźwych. Propaganda i propaganda. W tym "konflikcie" ani jedna ani druga strona nic nie zrobi bo wiedzą ile mają do stracenia. Kolejna zimna wojna.
afrykaner
5 lata temu
polsza ma dywizję kapelanów którzy wkropią ruskim kropidłami.
POLOK
5 lata temu
OTK w trampkach nas obroni
asdte
5 lata temu
mjr rez , wiekszych bzdur dawno nie slyszalem, dostawali 1 karabin na dwoch bo po prostu karabinow nie mieli dla tak wielkiej liczby ludzi, bo zolnierzami to oni nie byli
007
5 lata temu
Czyżby groził ?
tylko tychy
5 lata temu
no to z Białorusi już nie wyjadą Łukaszenka już nie podskoczy tak kończy się jego polityka zadawalania Rosji i Zachodu Stał w rozkroku aż popuscił
dddd
5 lata temu
nie Rosji a muzułman trzeba sie bac i reagowac !
waaagh
5 lata temu
i gdzie my ich będziemy chowac?
Li
5 lata temu
Gdyby nie USA, to ruscy dawno podbiliby Europę
symast
5 lata temu
jak na razie Polska i Nato nie zaanektowało zadnego kraju i nie prowadzi wojny z innym panstwem .A Rosja to oczywiste ze tak ..Aneksja Krymu ,wojna z Ukraina o Donbas ,na celowniku Mołdawia ,Nadniestrze ,Gruzja i tym podobne zatargi.To kto tu jest agresorem?.
żołnierzyk
5 lata temu
Spoko, my mamy Antosiowe OTK, kropidła i wodę święconą to nic nam nie zagraża.
xc
5 lata temu
jedna rakieta i nie ma pół Polski
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić