Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arkadiusz Jastrzębski
Arkadiusz Jastrzębski
|

Rosyjskie bombowce przy granicy z Ukrainą. Ćwiczą obronę Krymu

9
Podziel się:

Duże manewry rosyjskiego lotnictwa na Krymie i w obwodzie wołgogradzkim w pobliżu terytorium Ukrainy. Jak podaje rosyjski resort obrony, scenariusz ćwiczeń zakłada obronę półwyspu przed oddziałami przeciwnika.

Su-25
Su-25 (mil.ru/CC BY, mil.ru)

Wśród zadań jest "unieszkodliwianie sprzętu, infrastruktury i baz nielegalnych formacji zbrojnych" i regularnych sił zbrojnym. "Szczególny nacisk położony zostanie na sprawdzenie umiejętności atakowania i niszczenia dużych magazynów broni, amunicji i materiałów pędnych" - czytamy w komunikacie dowództwa Sił Powietrznych Południowego Okręgu Wojskowego.

Loty taktyczne wykonywać będą załogi samolotów myśliwsko-bombowych Su-24M, Su-25M i Su-25SM.

W ćwiczeniach weźmie udział 30 maszyn. Piloci będą musieli prowadzić działania mimo silnego ostrzału artylerii przeciwlotniczej sił umownego wroga i aktywnej obrony elektronicznej. Podczas czterech dni manewrów rosyjskie samoloty mają wykonać ponad 120 lotów bojowych.

Rosanie od czasu aneksji Krymu i włączenia go w struktury Południowego Okręgu Wojskowego, organizują tam manerwy wszystkich sił zbrojnych. Dwa tygodnie temu na poligonie Opuk ćwiczyło ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.

Ćwiczenia obejmowały przejmowanie kontroli nad kluczowymi obiektami, wysadzenie desantu morskiego oraz strzelanie ofensywne i obronne na półwyspie.

Dowódca wojsk powietrznodesantowych gen. Andriej Sierdiukow informując o przyczynie manewrów na krymskim poligoniem, powołał się na rosnące zagrożenie terrorystyczne i na wykorzystanie wojsk desantowych "jako sił szybkiego reagowania w celu rozwiązania sytuacji kryzysowych w różnych regionach świata".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
uwuw
rok temu
Zielone ludziki nie wystarczą?
Igor
5 lata temu
kocham Rosję
Gdansk
5 lata temu
W kazdym Piotrze i Pawle w Gdansku 70 % pracownikow to ukraincy Prawdziwy zalew taniej siły roboczej z Ukrainy
ciekawy
5 lata temu
a jak tam w serbskim Kosowie przyłączonym do Albanii prawem kaduka? Ćwiczą aneksję?
Smieszne
5 lata temu
Inwazje nazywaja tera ćwiczeniami hmmm...
co
5 lata temu
ruski pazurki pokazuje
Patryk
5 lata temu
To naprawdę smieszne,jak Ukraina nie moze poradzic sobie z ruskimi ukraińcami???wysłać czołgi,odciąc ich od ruskich,od zaopatrzenia i całą armia uderzyć,wybic wszystkich rebeliantów do nogi i po kłopocie.
jak na dłoni
5 lata temu
Putin i jego kamanda bardzo szybko o zamach oskarżył Ukraińców, białoruską opozycję, rosyjska opozycję, kaukazów, USA, a nawet Polskę. Islamiści są na samym końcu listy. Wladimir będzie się mocno trzymał stołka i jest gotowy podpalić świat. To taki KGBowskie myślenie. Kto wie czy jego kolesie nie podłozyli tych bomb aby mieć mocny pretekst do wszystkiego? A przy okazji przestraszony Naród przestanie wyłazić na ulicę.
prawda
5 lata temu
zamiast napirrrr terrorystów to świrują
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić