Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Rosyjskie służby próbowały zorganizować fałszywą rozmowę z Andrzejem Dudą

10
Podziel się:

W ataku na polski konsulat w Łucku na Ukrainie, eksperci i politycy po obu stronach widzą rosyjską prowokację. Rzecznik prezydenta Petra Poroszenki podaje nawet dowód.

Rosyjskie służby próbowały zorganizować fałszywą rozmowę z Andrzejem Dudą
(PAP)

"Jest kolejny dowód na rosyjski ślad w ataku na polski konsulat w Łucku" - napisał na swoim profilu na Facebooku rzecznik prezydenta Petra Poroszenki, Swiatosław Cehołko. Informuje, że rosyjskie słuzby chciały w imieniu Ukrainy zorganizować rozmowę telefoniczną z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak pisze Cehołko, służby nie wiedziały, że już taka rozmowa się odbyła i że kancelaria Dudy jest w stałym kontakcie z administracją prezydenta Ukrainy.

Atak na konsulat na Ukrainie

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy. Budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Do ministerstwa spraw zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce. Nasza placówka w Kijowie wystosowała też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ. Władze w Kijowie wyraziły już oburzenie z powodu tego incydentu. Prokuratura Krajowa będzie wyjaśniać okoliczności ostrzelania konsulatu w Łucku.

W ataku na polski konsulat w Łucku na Wołyniu, eksperci i politycy po obu stronach widzą rosyjską prowokację. Incydent wpisuje się w długotrwałą politykę Moskwy mającą doprowadzić do napięć między Polską i Ukrainą.

W podobnym tonie wypowiadali się politycy na Ukrainie. Jako pierwszy zareagował szef ukraińskiej dyplomacji, który potępił atak - po polsku - na swoim koncie na Twitterze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(10)
gosc
5 lata temu
ludzie ogarnijcie sie, jaki zamach o maly wlos nie trafili by w budynek
jest
5 lata temu
a czego to się nie złapią by skłócić nas ze wszystkimi i oddzielić od reszty , wtedy będziemy słabi i bezbronni i o to chodzi , kto tu i w co gra ?
dff
5 lata temu
Wyszliśmy z korpusu europejskiego, ale nie martwcie się nasz sojusz z San Escobar jest tak silny że rosjanie nam nie grożą :D
janusz
6 lat temu
czy my mamy jakichś przyjaciół na świecie oprócz San Escobar?
gość
6 lat temu
Ktoś nas nie lubi? Anglicy, Holendrzy, Czesi, a teraz jeszcze Ukraińcy i Rosjanie... może czas zastanowić się dla czego? Wszędzie tam gdzie wyjechał nasz kwiat młodzieży mamy rzeszę wielbicieli.
wiosna
6 lat temu
Putina rezim juz się wali złodziejstwo i korupcje nie mają granic ,ludzie w Rosi zmądrzeli i wychądzą na ulice robi się ciepło
s
6 lat temu
dziwne ,ze nie ma tu jeszcze rosyjskich trollis
carlos
6 lat temu
oni wszyscy są "dobrzy" powinniśmy prowadzić politykę dystansu ze wszystkimi utrzymywać poprawne stosunki ...i to wyszłoby nam na dobre
plpl
6 lat temu
A co tam na granicy Polsko-Ukraińskiej ? Nic na ten temat nie piszecie. Co było w Rawie-Ruskiej ?
kto ma uszy n...
6 lat temu
Pamiętacie jak 2 miesiące temu szef amerykańskiego wywiadu powiedział Dudzie i Waszczykowskiemu że w najbliższym czasie mamy spodziewać się wzmożonych prowokacji ze strony Rosjan???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić