oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Ruszają wycieczki do wraku Titanica. Cena szokuje

5
Podziel się:

Wycieczki łodzią podwodną do wraku Titanica to nie lada gratka dla fanów tej historii, która stała się adaptacją kilku filmowych hitów. W przyszłym roku mają być one ponownie wznowione, choć nie wiadomo na jak długo, ze względu na postępujące niszczenie wraku. Cena, jaką trzeba zapłacić za 8-dniową wycieczkę do historycznego transatlantyku jest porównywalna do ceny biletu w pierwszej klasie na pokładzie Titanica i wynosi bagatela blisko pół miliona złotych.

Titanic
Titanic (Wikimedia Commons CC0)

- Więcej ludzi na świecie wspięło się na Mount Everest i poleciało w kosmos niż zobaczyło Titanica. To niezwykłe przeżycie dla osób żądnych wrażeń - reklamuje swoje wycieczki organizator.

Podróż ma zaczynać się w Kanadzie. Stamtąd łódź podwodna zabierze gości na dno oceanu, gdzie znajduje się wrak. Wycieczki organizuje firma Blue Marble Private we współpracy z Ocean Gate Expeditions, która zbudowała specjalną łódź podwodną dla turystów. Wycieczki na lata 2018-2019 rezerwuje także jinna konkurencyjna fima Bluefish z Los Angeles.

Cena wycieczki to ok. 105 129 dolarów (niecałe pół miliona złotych). Organizator porównuje koszty tej wycieczki do ceny biletu na podróż w pierwszej klasie Titanica. Podczas tej wycieczki goście zobaczą pozostałości pokładu, dzioba i miejsca, gdzie znajdowały się imponujące schody.

Obsługa mma także sprzęt do mapowania przestrzeni wraku za pomocą skanera ultradźwiękowego, co pozwoli turystom zobaczyć wyposażenie statku, takie jak ogromne kotły i śruby Titanica. Podobno wokół wraku porozrzucane są osobiste przedmioty pasażerów i załogi nienadgryzione zębem czasu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić