Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Rydzyk otrzymał nokautujący cios. Radio Maryja na deskach

163
Podziel się:

Kolejna kanadyjska stacja zrywa współpracę z Radiem Maryja. Tym razem zdecydowała się na to radiostacja 810 CKJS z Winnipeg. Powodem było szerzenie treści homofobicznych i antysemickich w programach toruńskiej rozgłośni.

Rydzyk otrzymał nokautujący cios. Radio Maryja na deskach
Kolejna kanadyjska stacja zakończyła współpracę z Radiem Maryja. (PAP)

W niedzielę kanadyjska stacja 810 CKJS z Winnipeg po raz ostatni transmitowała audycję Radia Maryja. Dzień później poinformowano, że stacja należąca do grupy Evanov Radio zrywa współpracę z katolickim radiem z Torunia. Aktualnie stacji o. Tadeusza Rydzyka można słuchać tylko przez internet.

O sprawie informuje B'nai Brith - najstarsza nieprzerwanie działająca żydowska organizacja na świecie.

W świetle problemów podniesionych w waszym liście, zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z Radiem Maryja. Jesteśmy wrażliwi na problem antysemityzmu i dyskryminacji w Kanadzie i gdziekolwiek na świecie i rozumiemy rolę, jaką media mogą odgrywać - zarówno pozytywną, jak i negatywną - we wpływaniu na opinię publiczną - poinformowało Evanov Radio organizację B'nai Brith (cyt. "Gazeta Wyborcza").

Ważną rolę w zerwaniu umowy odegrał także polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk, który twierdzi, że o. Rydzyk głosi nienawiść. Podobna decyzja zapadła w grudniu ub.r., kiedy to umowę z Radiem Maryja zerwała stacja CJMR 1320, nadająca z Oakville pod Toronto.

Katolicka rozgłośnia z Torunia natychmiast odniosła się do decyzji. Radio Maryja przekazało, że zarzuty promowania treści szerzących nienawiść, antysemityzm i ksenofobię oraz podsycanie do nienawiści i dyskryminacji są głęboko nieprawdziwe.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
TULIPAN
2 miesiące temu
NIE DZIWIĘ SIĘ ,ŻE KANADA SKOŃCZYŁA NADAWANIE RADIA MARYJA.SZATAN TKWI W SAMYM DYREKTORZE.ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ SZERZENIEM WIARY TO WTYKA SWOJE 'TRZY GROSZE DO POLITYKI' LEPIEJ NIECH SIE ZAJMUJE WIARĄ TO NIE JEST KSIĄDZ.ZACHOWUJE SIĘ JAK BIZMENSEN. DO CZEGO TO PODOBNE. MAMI EMERYTÓW A CI IDĄ ZA NIM,POPIERAJĄ JEGO DZIAANIA.
Polak zmęczon...
2 miesiące temu
Kasa musi być na jego ustach, co pieniążki już nie popłyna?? I dobrze modli się i składa rączki a nienawiść i jątrzenie ma na każdym miejscu. Niech przyjedzie do duŻych miast, nie na prowincje to usłyszy co o nim myśla. oTACZA SIE BABUSZKAMI BO PRZY NICH CZUJE SIĘ BEZPIECZNIE
AREK
7 miesięcy temu
TEN GOŚĆ POWINIEN SIEDZIEĆ JUŻ DAWNO W POJEDYNCZEJ CELI Z KOLEGAMI W CZARNYCH SUKIENKACH
IWONA
7 miesięcy temu
SZKODA ŻE TAK NE ZROBIĄ TO W POLSCE TYLKO W KANADZIE POLACY PRZEJRZYJCIE W KOŃCU NA OCZY.
Lukaku
rok temu
Wszystkie zachowania, które nie prowadzą do oddania datków na kościół w Toruniu, są dla tego Rydzyka niewłaściwe i nigdy nie powinny mieć miejsca, to oczywiste.
ANNA
2 lata temu
BRAWO KANADA- MĄDRZY LUDZIE, SZKODA ŻE TAKICH W POLSCE NIE MAMY.
LEO31
2 lata temu
Oby jak najszybciej ten "pseudoksiadz trafił do pojedynczej celi
anty
2 lata temu
no dyrektorku zacznij sie pakowac!
ela
2 lata temu
Śmiechu warte chcą nas zagłuszyć w eterze ale my się nie damy to my ich zagłuszyły a czego się dziwić która jak zaraza rozprzestrzenia się najlepszym sposobem do walki i pokonania jest III Wojna Światowa aby przywrócić porządek spokój na całym Świecie
polonuska w C...
2 lata temu
Ludzie kochani! Dzisiaj rano próbowałam złapać w eterze radio OJCA RYDZYKA i CISZA W ETERZE! Co to sie porobiło? Gdzie moje radyjko?
Doktor
2 lata temu
Po ChRL obecnie Rosja bierze pod uwagę delegalizację loży bnai b. Kolejne kraje w Azji będą ścigać członków tej mafijnej organizacji.
Paweł
2 lata temu
Rydzyk przed laty oszukał Polonię i to się mści.
wreszcie
2 lata temu
prokurator zajmie sie krakowska mafia lawendowa, kiedy zajmie sie meczennikami rydzyka, mianowanymi przy oklaskach ministr...ow, a przede wszystkim rydzykiem
Juliusz
2 lata temu
To zdjęcie objaśnia powiedzenie: Modli się pod figurą a ma diabła za skórą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić