Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Ryszard Czarnecki o brexicie. "Dla Polski do poczwórna strata"

16
Podziel się:

Europoseł PiS uważa, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzmocni wpływy Francji i Niemiec. Dodał, że "Unia Europejska o solidarności mówi zazwyczaj wtedy, kiedy trzeba przyjąć imigrantów".

Ryszard Czarnecki skomentował brexit
Ryszard Czarnecki skomentował brexit (East News, Tomasz Jastrzebowski)

- Brexit oznacza zwiększenie wpływów Niemiec i Francji w Unii Europejskiej. Z tego względu można odnieść wrażenie, że ani Berlin, ani Paryż nie chcieli za wszelką cenę zatrzymać Wielkiej Brytanii w UE - mówił Ryszard Czarnecki na antenie Polskiego Radia 24.

- Dla Polski to poczwórna strata. Tracimy państwo, które podobnie jak my patrzyło na relacje z Rosją, a także przyszłość kontynentu w kategorii "Europy ojczyzn". Brytyjczycy byli też za wolnym rynkiem usług. Dodatkowo Polakom będzie też trudniej przyjechać na Wyspy - kontynuował europoseł PiS.

Polityk przyznał, że "będzie brakowało pieniędzy", które Wielka Brytania wpłacała do budżetu UE. - Pod nowym projektem podpisała się Elżbieta Bieńkowska. Nie protestowała i nie złożyła weta. Po raz pierwszy zabiera się krajom biedniejszym. Wymyśla się pewne argumenty finansowe, aby państwa bogatsze odzyskiwały część funduszy, które wpłacają np. ekstra pieniądze na imigrantów - tłumaczył Czarnecki.

Europoseł twierdzi, że ograniczana jest polska ekspansja w sektorach, w których jesteśmy potęgą. - Rozbijana jest solidarność europejska naszego regionu. Mówi się o niej tylko wtedy, jak trzeba przyjąć imigrantów. Kraje, które budowały swoja siłę na koloniach, powinny teraz za to płacić odsetki, a nie zrzucać ten ciężar na innych. To odwrócenie się od wartości Unii Europejskiej - podsumował.

Zobacz także: Zobacz też: Rosja poparła rezolucję Rady Europy ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Ghhk
3 lata temu
PiS zbrexitować i było by lepiej w kraju,
aza
3 lata temu
No cóż Wy zaczynacie od pokoju na godziny!!!Każdy orze jak może.
wania
3 lata temu
Precz z kołchozem.
Szkoda
3 lata temu
Ciekawe jak teraz będzie że wjazdem do UK ? na jakich zasadach,czy wystarczy paszport czy też wiza i coś jeszcze??? pożyjemy zobaczymy ale nie ciekawie się porobiło!
pzt
3 lata temu
czy można obatela deportować
asa
3 lata temu
obatelu, nie bójta się, za dietki tej znienawidzonej i opluwanej przez ciebie unii jeszcze ci trzecia broda urośnie
znawca
3 lata temu
PRAWDA--- PARYŻ I BERLIN chca narzucać swoje poglądy i podporządkować młode unijne państwa uwżając sie za stare wszystkowiedzące 2 państwa co maja takie prawo by innych poniżac , sprowadzic na kolana i dyktowac co maja robić , nie dziwe sie WIELKIEJ BRYTANI no tak do brytyjczyków to nie mogło sie udać , oni musieli odejść a my musimy budować siłe młodej unii tak by stara nam nie podskakiwała a z kolan zejść i żądać traktowania na warunkach takich samych a nie umniejszać naszą godność ---Unia tego nie może , weszliśmy jako państwa i ich landami nie bedziemy !
xzx
3 lata temu
Następny kameleon a tak Mu Unia przeszkadzała czyli tak jak cała prawica-fałsz i obłuda
wizja
3 lata temu
Po Polexicie Obatel starci sporo kasy
spuchlak
3 lata temu
żeby nie okulary to bym pomyślał ze to Kim!
Echhh...
3 lata temu
Szkoda, że Brytyjczcy nie zabrali za sobą Ryśka. To byłaby wielka korzyść dla Polski i dla Unii.
Muck
3 lata temu
PObudka załatwi IV rozbiór Polski
ip123
3 lata temu
Wygląda, że ktoś gadaniną doprowadził do odejścia brytyjskich kolegów, osłabiając zespół partyjnych eurosceptyków. Jak żyć?
POstKOmuna
3 lata temu
Niemcy i Francja teraz dopiero zacierają ręce, będą nas doić ile wlezie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić