Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Rządowa limuzyna dla męża minister. Przyłapany na łamaniu przepisów

111
Podziel się:

Minister Jadwiga Emilewicz była jeszcze niedawno chwalona, że nie korzysta z rządowego mercedesa, a jeździ autobusem. Moglibyśmy być dumni z pani minister, ale okazuje się, że sprawa wygląda inaczej, bo limuzyną jeździ jej mąż.

Pani minister przysługuje rządowy mercedes
Pani minister przysługuje rządowy mercedes (East News)

"Fakt" przyłapał męża pani minister przedsiębiorczości na tym, jak rano służbowym rządowym mercedesem odwoził dzieci do szkoły.

W dodatku nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i omijał stojący na przystanku autobus na podwójnej ciągłej linii.

Jakie było tłumaczenie ministerstwa?

"Kwestia użytkowania samochodu służbowego przez minister przedsiębiorczości i technologii jest uregulowana umową użyczenia samochodu służbowego. Zgodnie z umową osoba biorąca w użyczenie samochód może wykorzystywać samochód w celach prywatnych ponosząc koszty korzystania z samochodu" - taką odpowiedź dostał dziennik na pytanie, ile kosztuje państwa Emilewiczów użytkowanie służbowego auta przez męża pani minister.

"Fakt" przypomina także, że obecnie małżeństwo nie posiada prywatnego samochodu, a jeszcze rok temu byli właścicielami 13-letniego Saaba.

Na stronie internetowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii we wtorek po południu ukazało się oświadczenie w sprawie doniesień medialnych na temat samochodu służbowego.

"Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz użytkuje samochód służbowy do celów prywatnych na podstawie przepisów wewnętrznych MPiT, ujętych w Zarządzeniu Dyrektora Generalnego MPiT nr 16 z 2018r. Kwestia ta jest uregulowana umową użyczenia samochodu służbowego. Zgodnie z umową osoba biorąca w użyczenie samochód może wykorzystywać samochód w celach prywatnych, ponosząc koszty korzystania z samochodu. Należności za korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych są potrącane z wynagrodzenia w cyklach miesięcznych. Zgodnie z umową użyczenia „biorący w użyczenie ponosi koszty korzystania z samochodu w wysokości różnicy iloczynu przejechanych kilometrów i maksymalnej stawki za jeden kilometr przebiegu samochodu osobowego, określonej w przepisach regulujących warunki ustalania i sposób dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych niebędących własnością pracodawcy, a kosztem paliwa poniesionego przez biorącego w użyczenie”. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury stawka za 1 km dla samochodu osobowego o tej pojemności silnika wynosi 0, 8358 zł netto. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Pani Minister często, zwłaszcza poza standardowymi godzinami pracy, nie korzysta z pracy kierowców MPiT" - czytamy w nim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(111)
rozum
3 lata temu
I bardzo rozsądnie. tak powinni mieć wszyscy ministrowie, pod warunkiem rzetelnego rozliczenia. Podatnik nie ponosiłby kosztów utrzymania kierowcy. Pani minister jestem za. Mam nadzieję, że nie wszyscy są kombinatorami. a opinie różne. No cóż, każdy mierzy własnym łokciem.
Polacy
3 lata temu
A kto im zabroni???? OKRADAC POLAKOW!!!!!!!°!!!
wojtek
3 lata temu
Mańq, rąbią nas zgodnie z Prawem i Sprawiedliwie - za głupotę w głosowaniu. Może w kolejnych wyborach zrąbana głupota odejdzie a wróci zdrowy rozsądek: każdy inny, byle nie oni.
Klim
3 lata temu
A płaci podatek za to? Może ze mną podpiszcie umowę na takie użyczenie. Przecież to też z moich podatków ta fura.
gość
3 lata temu
Dajcie spokoj. A ty kmwa kto Putin.Sam do gara nie masz co wlozyc a na ludzi najezdzasz kmiocie.Ta roznica z umowe podpisali z nia a nie z nim.W przypadku kradzieźy kto będzie placił ?A co w przypadku uszkodzenia ciala przez tego męźusia tej pani w wypadku drogowym?Ubezpieczyciel zarząda umowy uzyczenia i lipa.
poi
3 lata temu
Jak p.Tusk latał samolotem prywatnie na Hel do rodziny to media nabrały wody w usta. Czyli są równi i równiejsi. ???
pojedyncza ci...
3 lata temu
Herr żurnalist!!! Nadużycie nadużyciem, jeśli jednak chodzi o omijanie autobusu z przekroczeniem podwójnej ciągłej - nie istnieje w kodeksie drogowym "zakaz omijania" nawet jeśli ciągła jest podwójna, potrójna, poczwórna... Pisz Misiu o konkretach i nie szukaj sensacji, czego życzę ci w Nowym Roku..
gość
3 lata temu
jeśli omijał to zgodnie z przepisami, reszta zachowań, godna polityków, kto z nas by nie korzystał z funduszy Polaków
maciek
3 lata temu
Wspaniała zmiana biało-czerwonej drużyny! Niestety rację miał ten, który mówił, że "jeszcze zatęsknimy za ośmiorniczkami"!! :\
Mars
3 lata temu
Widzicie jaka zona! Jeździ tramwajem a dla męża limuzyna. Zgrabna, śliczna, biustu na miasto nie zabiera.
miru
3 lata temu
Im wszystko wolno bo oni są z pisuuuuu. Tak dobra zmiana walczy o dobrobyt dla najbiedniejszych Polaków szastając kasą na prawo i lewo!!!!
prawda
3 lata temu
W CHRL by ich wszystkich powiesili za złodziejstwo, dlatego w w/w krainie jest ład i PO-rządek.
Gh
3 lata temu
Legalne złodziejstwo jedynej słusznej partii ma się wyjątkowofobrzd !!!
eqr
3 lata temu
łeb i twarz jak irobot
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić