oprac. Beata Czuma| 

Rzeczniczka MSZ: Polska prowadzi kampanię dezinformacji wobec Rosji

153
Podziel się:

- W wielu państwach dochodzi do pisania historii na nowo - powiedziała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Dodała, że Rosja będzie przeciwstawiać się "atakom".

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ
Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ (East News, WOJTEK LASKI)

Szefowa rosyjskiego MSZ powiedziała w czwartek, że Polska "rozpoczęła kampanię dezinformacyjnej na dużą skalę" w stosunku do Rosji. Chodzi o tematykę drugiej wojny światowej - podaje Interia.pl za PAP.

Zdaniem rzeczniczki, jednym z elementów tej kampanii ma być tekst Mateusza Morawieckiego zamieszczony na portalu Politico. Maria Zacharowa zapowiedziała, że Rosja będzie się przeciwstawiać atakom i bronić swojego stanowiska.

Rzeczniczka dodała, że "prawda historyczna o II wojnie światowej i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jest niewzruszona", a "podstawy tego podejścia były utrwalone w trakcie procesu przed trybunałem w Norymberdze". Chodzi o lata 1941-45, kiedy ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

Zobacz także: Zobacz też: Michał Kamiński się zdenerwował. Mocne słowa o Władimirze Putinie

"Przestępcza walka z pomnikami"

Maria Zacharowa stwierdziła również, że prowadzona jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

W jej ocenie wiele państw dopuszcza się "pisania na nowo historii II wojny światowej".

Z kolei we wtorek Zacharowa skomentowała na Facebooku tekst premiera Mateusza Morawieckiego, opublikowany na portalu Politico. Stwierdziła, że jest oparty na "Fałszywych tezach" i jest "próbą pisania na nowo historii II wojny światowej. "Oficjalna osoba pozwoliła sobie na podanie w wątpliwość wkładu Związku Radzieckiego w uratowanie świata przed nazizmem, gwiżdżąc na rezultaty trybunału w Norymberdze" - napisała.

Źródło: Interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić