oprac. Magdalena Nałęcz| 
aktualizacja 

Samochód wjechał w grupę muzułmanów w Newcastle. Sześć osób jest rannych

53
Podziel się:

W grupę pieszych idących przed centrum sportowym w Newcastle wjechał samochód. Sześć osób, w tym troje dzieci, jest rannych. Policja twierdzi, że zdarzenie najprawdopodobniej nie ma podłoża terrorystycznego i jest wypadkiem.

Samochód wjechał w grupę muzułmanów w Newcastle. Sześć osób jest rannych
(Twitter)

W związku ze zdarzeniem zatrzymano jedną osobę - kobietę, która kierowała pojazdem. Obecnie jest przesłuchiwana

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lokalne media podają, że w ośrodku sportu, przed którym doszło do wypadku, trwały obchody kończącego ramadan muzułmańskiego święta Id al-Fitr, w których uczestniczyły setki ludzi. Według mediów wśród rannych jest troje dzieci.

Policja poinformowała, że zdarzenie miało miejsce po godz. 9 lokalnego czasu (godz. 10 czasu polskiego). "Samochód zderzył się z pieszymi przed ośrodkiem sportu Westgate" - napisała policja w oświadczeniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Trwa policyjne śledztwo, by ustalić, co dokładnie się stało, ale na razie nie traktujemy tego jako zamachu terrorystycznego" - dodano.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdarzenie w Finsbury

19 czerwca w Londynie, w dzielnicy w Finsbury Park, doszło do ataku wymierzonego w muzułmanów, gdy kierujący samochodem dostawczym Brytyjczyk Darren Osborne wjechał w grupę wiernych wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie. Zginął jeden mężczyzna, a 10 osób zostało rannych. Wszystkie ofiary to muzułmanie.

Wydarzenia w Finsbury Park były czwartym od marca atakiem w Wielkiej Brytanii określanym przez policję jako terrorystyczny oraz trzecim atakiem, podczas którego wjechano pojazdem w przechodniów. Poprzednich ataków dokonywali islamiści.

Źródło: PAP, news.sky.com, independent.co.uk

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić