Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Samochód wjechał w tłum demonstrantów. Co najmniej jedna ofiara

6
Podziel się:

Jedna osoba zginęła, a 19 odniosło obrażenia, gdy samochód wjechał w tłum demonstrantów, protestujących przeciwko wiecowi skrajnej prawicy w Charlottesville w Wirginii - potwierdziła rzeczniczka Centrum Medycznego Uniwersytetu Wirginii.

Charlottesville
Charlottesville (PAP, BRENNAN GILMORE)

Samochód wjechał w sobotę w grupę demonstrantów, protestujących przeciwko wiecowi skrajnej prawicy w Charlottesville w stanie Wirginia. Mer Charlottesville Mike Signer poinformował na Twitterze, że jedna osoba zginęła. Są też ranni.

Według agencji Associated Press "biali nacjonaliści" zorganizowali wiec w proteście przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861-1865).

Około dwóch godzin przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych starć między uczestnikami wiecu i kontrdemonstracji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
hwdpo
5 lata temu
Tak powinni wjeżdżać w Polsce przy demonstracjach,KOD,nowoczesnej i po...!!!!Stanowczo jestem za.
men
5 lata temu
'' Biali nacjonaliści'', a jak się mają ''pudelkowi rasiści''....
Rav
5 lata temu
Co to jest " skrajna prawica" ? Może coś przeciwnego niż " skrajna lewica"? Tylko gdy skrajna lewica manifestuje to raczej nikt jej nie blokuje. Jakakolwiek manifestacja prawicy zostaje okrzyknięta przez lewicowe ( właściwie - skrajnie lewicowe -czyli tzw mainstream) media skrajnie prawicowa i najczęściej jest blokowana przy aplauzie lewaków czyli mainstreamu. To jest wolność słowa, wolność wyrażania poglądów według mainstreamu czyli lewaków.
komunaBiS
5 lata temu
zaropiała lewacka cenzura na tym rynsztokowym czytadle
R
5 lata temu
Jaki nik taka wypowiedz
Beton
5 lata temu
W Polsce na kontrmanifestacjach (np. ONRu) kodziarze, obrońcy SBeków i inni komuniści, obrażają, zagłuszają, prowokują, a potem kryją się za plecami policji. Gdyby nie ona, to po pierwszej kontrmanifestacji nie byłoby z nimi więcej problemów , bo dostaliby to na co zasługują, a że to tchórze z natury, więcej by nie przyszli.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić