Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Sędziowie z Krakowa nie odpuszczają swojej prezes. Chcą niezwłocznej dymisji

27
Podziel się:

Zgromadzenie krakowskich sędziów Sądu Okręgowego poparło w poniedziałek wotum nieufności wobec prezes Dagmary Pawełczyk-Woickiej. Za jej pozostaniem opowiedziało się jedynie 10 z 67 sędziów.

Sędziowie Sądu Okręgowego z Krakowa zarzucają swojej prezes Dagmarze Pawełczyk-Woickiej niekompetencję
Sędziowie Sądu Okręgowego z Krakowa zarzucają swojej prezes Dagmarze Pawełczyk-Woickiej niekompetencję (Agencja Gazeta, Adrianna Bochenek)

Krakowscy sędziowie SO kontynuują bunt przeciwko mianowanej przez Zbigniewa Ziobrę prezes. Uważają, że Dagmara Pawełczyk-Woicka "zagraża obronie wolnych sądów oraz jest niekompetentna". Na spotkaniu pojawiła się również jej poprzedniczka Beata Morawiec. "Uznajemy, że zaproszenie nie ma na celu wysłuchanie naszych racji, a jest próbą nieuzasadnionego przedstawienia sprawy, jako konfliktu personalnego między obecną, a byłą szefową" - napisali.

Sędziowie chcą zakończenia tej patowej sytuacji i domagają się "publicznego przestawienia stanowiska odnośnie sposobu zarządzania sądami okręgu krakowskiego, pomimo uzasadnionych wątpliwości, czy obecny KRS został wybrany w sposób zgodny z Konstytucją". Zgadzają się również na rozmowę z udziałem członków KRS na Zgromadzeniu Przedstawicieli Sądu Okręgowego w Krakowie lub na posiedzeniu plenarnym z udziałem reprezentacji sędziów z ich okręgu.

Dagmara Pawełczyk-Woicka już wcześniej została wzywana przez sędziów do ustąpienia ze sprawowanej funkcji. Argumentowali oni, że powołanie obecnej prezes na stanowisko to wyraz "lekceważenia porządku konstytucyjnego, co ma prowadzić do zniszczenia trójpodziału władzy". Zarzucali jej też brak doświadczenia i kwalifikacji do sprawowania funkcji, polityczną zależność oraz nieumiejętną współpracę z pozostałymi organami sądu.

Zobacz także: Zobacz także: Poseł PSL. "Jeśli nie będzie opamiętania, to wszystko skończy się na ulicy"

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
Tak myślę
4 lata temu
Dla mnie tłumaczenia byłej prezes sadu są nielogiczne; skoro wiedziała o tym, bądź podejrzewała, że dyrektorzy (czyli pracownicy administracyjni tego sądu) źle pracują, to powinna była zawiadomić odpowiednie organy. A skoro tego nie zrobiła, to nie nadaje się do tego, by sprawować tak ważny urząd, bo jak stwierdził TK jeszcze za czasów A.Rzeplińskiego, sędzia jest też urzędnikiem i odpowiada karnie za zaniechania, błędy, przekroczenie uprawnień i bezczynność na podstawie odpowiednich przepisów.
lola
4 lata temu
skąd wzieli to brzydactwo.
ja
4 lata temu
Swoją drogą, to fajne być nietykalnym. Jedyni którzy mogą mi coś zrobić, to moi kolesie. Będę miły dla kolesi, to nawet prezydent mi może pogwizdać. A ja naiwny myślałem, że najważniejszą osobą jest prezydent. A on tylko przez 4 lata. Oni (sędziowie) nietykalni całe życie. Kto ich kontroluje? Kolesie PO fachu?
czytaćGW
4 lata temu
wszystkich sędziów POzwalniać i będzie sPOkój
Obesrwator
4 lata temu
Po cerze widać ze ma paskudny charakter.
xxx
4 lata temu
Ale szkarada
Pola
4 lata temu
Trwa nierówny bój zera z sędziami.być może wygra ten mściwy niedouczony kilka potyczek.lecz wojna skończy sie dla tej kreatury wysokim wyrokiem.a tam reszte zrobią skazani którzy już niecierpliwie przebierają nóżkami na samą myśl o zerze.było zero bedzie zero do sześ cianu
gość
4 lata temu
67 patałachów, mącicieli i targowiczan na bruk i będzie spokój. Dość panoszenia się tej mafii w togach, której tak na prawdę chodzi o utrzymanie przywilejów i bezkarności.
!@##$
4 lata temu
ziobro karze chamy sluchaja i poklaskuja - jasne??
Jo
4 lata temu
Moźe Krakusy odpuszczą
Zero
4 lata temu
Kogo zwolnić sms em
ydti
4 lata temu
Stare w.p a młodych dać
Asia
4 lata temu
Nieudacznicy nie dopuszczają nieudaczników. Tak wyglada sąd w Krakowie
Ala
4 lata temu
PiS chce wszędzie swoich pupilków. Ale jak można kogoś zatrudniać znającego się tylko na dojeniu krów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić