oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Sekrety domu Wałęsów. Danuta i Jarosław o problemach b. prezydenta

72
Podziel się:

Mieszkamy razem, ale żyjemy obok siebie - tak ostatni okres we wspólnym domu widzi Danuta Wałęsa, żona byłego prezydenta. Jej syn Jarosław w rozmowie z "Newsweekiem" dodaje, że to matka od zawsze trzymała całą rodzinę razem.

Danuta i Lęch Wałęsa
Danuta i Lęch Wałęsa (East News, Wojciech Stróżyk/Reporter)

Polityka od zawsze była w ich domu najważniejsza i teraz nie jest inaczej: Lech Wałęsa niemal cały czas chodzi w koszulce z napisem "Konstytucja". - Jak założył tę koszulkę, to ją zdejmie pewnie dopiero, jak PiS upadnie - mówi "Newsweekowi" żona byłego przywódcy antykomunistycznej "Solidarności". Zdradza też, że Wałęsa ma kilka różnych wzorów tych koszul: m.in. z golfem.

Danuta Wałęsa skarży się, że jej mąż każdą wolną chwilę spędza w internecie i nie może teraz do niego "dotrzeć". - O 8.15 wyjeżdża do biura, wraca na 13, je obiad i idzie do gabinetu - wyjaśnia.

Jarosław Wałęsa dodaje, że chciałby, żeby ojciec "więcej był w realu, bo to jest prawie nałóg". Jego zdaniem problem trwa od lat. Mimo to wciąż namawia matkę na poszukiwanie kompromisu.

Zobacz także: Zobacz także: Strajk nauczycieli. Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

"Radio Maryja nocą"

Żona legendy "Solidarności" odpowiada, że nie jest to proste i zdradza, jak wygląda ich codzienne życie. - Żeberka z kluseczką czasami mu robię. Nie lubi zup, właściwie tylko rosół je - opowiada. Pytana o sypialnię stwierdza, że nie śpią razem, bo Lech Wałęsa całą noc słucha radia. Precyzuje, że to nie tylko Radio Maryja, ale także stacje muzyczne.

Danuta Wałęsa tłumaczy, że książka, w której kilka lat temu opisała swoje życie, była swego rodzaju terapią i ją odmieniła. - Chciałabym napisać podsumowanie tego wszystkiego, ale idzie jak po grudzie - ujawnia "Newsweekowi".

Podczas wywiadu żona Lecha Wałęsy kilka razy wprost mówi, że żyją teraz pod jednym dachem, ale "osobno". Pada więc pytanie o to, czy nie myślała, aby się rozwieść?

- Rozwieść? Zaraz będzie 50 lat naszego małżeństwa - odpowiada krótko i znów wraca do problemu męża z odnalezieniem się w nowych realiach.

Wałęsa: "Mam swoje UFO, mój punkt widzenia"

Lech Wałęsa jest od wielu lat bardzo aktywnym uczestnikiem dyskusji w serwisach społecznościowych. Zdarza mu się reagować emocjonalnie na wydarzenia, a jego wpisy na Twitterze i Facebooku są szeroko komentowane w mediach tradycyjnych.

- Ktoś mówi: czy Wałęsa odleciał? Jeśli ktoś odleciał, to wy z waszą głupotą, w waszym nędznym kłamstwie i oszustwie - odpowiada Lech Wałęsa swoim adwersarzom na jednym z ostatnich nagrań zamieszczonych w sieci.

Źródło: "Newsweek"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić