oprac. Radosław Rosiejka| 

Seria zamachów bombowych w Austin. Władze wyznaczyły nagrodę

0

Dwie osoby został ranne po wybuchu bomby w stolicy Teksasu. To już czwarty atak w tym miesiącu. Na razie policja nie informuje czy bomba, której użyto w niedzielę wieczorem, jest takiej samej konstrukcji, jak poprzednie.

Prawdopodobnym motywem działania jest rasizm
Prawdopodobnym motywem działania jest rasizm (Fotolia)

Bomby są umieszczane w paczkach pocztowych. W pierwszym wybuchu na początku marca zginął 39-letni mężczyzna. W następnych dwóch eksplozjach zginął 17-latek, a dwie inne osoby zostały ranne.

Jak informuje agencja Associated Press, ostatnia bomba wybuchła na przedmieściach Austin około godz. 20.30 w niedzielę. Policja nie potwierdziła, co było przyczyną wybuchu. Jednak później szef lokalnej policji Brian Manley zaapelował do mieszkańców, aby nie otwierali przesyłek, których się nie spodziewali.

Kilka godzin przed wybuchem władze podniosły z 50 tys. dol. do 115 tys. dol. wysokość nagrody za informacje, które mogą przyczynić się do ujęcia sprawców trzech poprzednich zamachów.

Zobacz także: Zobacz także: Uwielbiamy Czechów, a nienawidzimy … zobacz najnowszy ranking!

Brian Manley przekazał dziennikarzom, że jego zdaniem ostatni atak jest wiadomością od zamachowca lub zamachowców.

Jak podaje BBC, prawdopodobnym motywem działania jest rasizm, ale policja nie wyklucza też innych możliwości. W trwającym śledztwie przesłuchano ponad 230 świadków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić