Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Styczek
|

Skandal w amerykańskim domu opieki. Pielęgniarki śmiały się nad umierającym weteranem wojennym

8
Podziel się:

Pielęgniarki zamiast pomóc duszącemu się 89-letniemu weteranowi II Wojny Światowej, śmiały się nie wykonując żadnych czynności ratujących życie. Sąd wydał pozwolenie na upublicznienie szokującego nagrania.

Szokujące nagranie z Northeast Atlanta Health and Rehabilitation Center
Szokujące nagranie z Northeast Atlanta Health and Rehabilitation Center (Twitter, b/d)

Sprawa sądowa toczyła się od 2014 roku i aż do sierpnia br. pielęgniarki pracowały w domu opieki "Northeast Atlanta Health and Rehabilitation Center". Dopiero po upublicznieniu nagrania zdecydowano się na zerwanie stosunku pracy z kobietami.

James Dempsey, weteran II Wojny Światowej został przewieziony do domu opieki w Atlancie (stan Georgia). Mężczyzna jeszcze przed przywiezieniem na miejsce obawiał się, że miejscowa opieka nie będzie o niego dbała. Jego syn Tim przekonał go jednak, że w pokoju zamontuje ukrytą kamerę.

Gdy w lutym 2014 roku James zmarł, rodzinę poinformowano o śmierci naturalnej. Nagranie przedstawiało jednak, w jak skandaliczny sposób obchodzono się z mężczyzną tuż przed jego zgonem.

Przede wszystkim okazało się, że o godz. 4 nad ranem James nie mógł złapać oddechu. Wezwał pomoc. Pielęgniarka przybyła do 89-latka po 7 minutach i jedynie nastawiła łóżko. Po kolejnych 90 minutach ponownie weszły do pokoju konającego mężczyzny. Próbowały naprawić aparat tlenowy i zamiast podjąć działania mające na celu uratowanie życia - śmiały się.

Jedna z pielęgniarek zeznała, że mężczyzna mia udzielaną pomoc w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ostatecznie okazało się, że pielęgniarka wykonała sześć uciśnięć klatki piersiowej i odeszła od łóżka pacjenta.

Dowód w postaci nagrania z sali nie mógł być wykorzystany przeciwko pielęgniarkom, ponieważ w stanie Georgia nagrywanie bez zgody jest nielegalne.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
okiem polaka
5 lata temu
Ameryka-kraj wielkich możliwości i perspektyw,gdzie wszyscy są mili i się uśmiechają serdecznie;)
masakra
5 lata temu
stan georgia najgłupszym stanem USA? czy wszędzie takie prawo mają. jak zabije kogoś i ktos to nagra to mogę leciec w zaparte bo nie bylo prawa nagrywac?
NagaPrawda
5 lata temu
W Warszawie weteranów wojennych Patologia UBywatelska wyrzucała z mieszkania i świat o tym nie pisze !
IQ
5 lata temu
Co za kur.y
Znudzony
5 lata temu
James Dempsey, weteran II Wojny Światowej... W ostatnim roku wojny miał 17 lat.
cfh
5 lata temu
karma jest dla ateistów pedigri pal
hj
5 lata temu
nie karma wróci bo nie mieszkamy w indiach i nie wierzymy w hinduskie wierzenia ale sąd polowy euro oseł lewandowski polsce dał gola
f
5 lata temu
karma wróci sąd jak sąd wiadomo rodzinie kondolencje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić