Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Skandal w Gliwicach. PO i Nowoczesna pozmieniały listy wyborcze

35
Podziel się:

W Gliwicach aż wrze. Po ujawnieniu list wyborczych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Koalicji Obywatelskiej okazało się, że poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach.

Ujawniono, że istniały dwie listy
Ujawniono, że istniały dwie listy (East News)

Po wielu miesiącach ustaleń udało się ułożyć listy wyborcze kandydatów Nowoczesnej i Platformy w ramach powołanej na szczeblu krajowym Koalicji Obywatelskiej. Dokumenty trafiły do pełnomocnika wyborczego, a potem miały zostać złożone w Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak ujawniają "Nowiny Gliwickie", w ostatniej chwili poseł Borys Budka i posłanka Marta Golbik zmienili kandydatów na listach. Pojawiły się nowe nazwiska, a zniknęły te, pod którymi podpisali się ze swoim poparciem mieszkańcy.

Bulwersujące jest również to, że osoby najbardziej zainteresowane dowiedziały się o zmianie już po rejestracji list. Nie mogli już zareagować. - Naruszono nasze konstytucyjne prawo - mówią Nowinom Katarzyna Janus, Natalia Wójcik i Ewa Lutogniewska, których nazwiska usunięto.

Niektórzy dostali tylko lakonicznego smsa, że nie ma ich na liście. Inni dowiedzieli się, odbierając maila. Dopiero 21 września o ich nowym kształcie, oficjalnie, poinformował poseł Budka.

Ujawniono, że istniały dwie listy. Tę, którą otrzymała Państwowa Komisja Wyborcza, przygotowano w ostatniej chwili. Katarzyna Janus z Nowoczesnej uważa, że zachowanie posłów PO jest niedopuszczalne i haniebne. - Nieuczciwe nie tylko wobec kandydatów, własnych struktur i koalicjanta, ale przede wszystkim wobec gliwiczan, którzy podpisali listy poparcia dla konkretnych osób - komentuje.

Sprawę roszad na listach kandydatów w wyborach opisały "Nowiny Gliwickie".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(35)
Lis
4 lata temu
Tk yglada sprawidliwosc uczciwnosc w PO i nowosmiesznej hahahshaha po 8 latach ich rzadow niczego sie nienauczyli a tak opluwaja Pis
Bronek
4 lata temu
Co z tego? Nowoczesne podejście do obywatelskiej sprawy
oPOrny
4 lata temu
Zbliżają się wybory. Ludzie pomyślcie chwilę, ta połwa która nie chodzi głosować bo się nie che, bo i tak nic się nie zmieni, jak nie głosujecie to głosujecie na PO! Ruszcie tyłki i idźcie głosować, niby już 45 % Polaków i rośnie nie nadje się nabierać na POwskie farmazony !, ale ruszcie się i Wy, 8 lat zaPOasożycenia Polski zrobiło swoje, 250 mld przekręconego VATu, złodziejski Amber Gold, afera Hazardowa, a nade wszystko szczere rozmowy przekrętasów u Sowy, cała Polska to widziała!, chcecie żeby to wróciło? Przypomnijcie sobie też tych zdrajców, jak ostatnio w Parlamencie Europejskim, tego chcemy? oni potwierdzają namacalnie, czym i na czyich usługach były PO, PSL
:-)
4 lata temu
PO-PSL wy juz dobrze wiecie ze zostaniecie POtych wyborach POzamiatani,a w parlamentarnych to będzie gwóżdż do trumny
gyrayec
4 lata temu
W sumie dobrze się stało. Teraz jako partie mało wiarygodne uzyskają mniejsze poparcie, a o to właśnie chodzi...
Andrzej
4 lata temu
Budka , nie ta z piwem i .......wszystko jasne!
oborowy
4 lata temu
Ruszać świnki,koryto+czeka!!!!!
xyz
4 lata temu
I TO JEST JAKOŚĆ "NASZYCH" POLITYKÓW! Wyplenić całe warcholstwo od lewa do prawa!
Hm
4 lata temu
Budka to śmiec
Maciej
4 lata temu
standardy totalnych - dlaczego mnie to nie dziwi ???
same fakty
4 lata temu
Borys "Wodka" i wszystko jasne :))).
i co praworza...
4 lata temu
budka taki obrońca demokracji - chyba własnego koryta
Budkaaaaa
4 lata temu
To ten co o prawie KOŃstytucyji etyce i uczciwości prawił nieraz ? Tak na marginesie czy możnaby poprosić grafologów o porównanie podpisów na listach poparcia . W przypadku wykrycia oszustwa ( kilku podpisów tej samej osoby ) wszystkich którzy „ zbierali podpisy do pierdla na 10 wiosen minimum , a dana partia w kosmos do delegalizacji i zakaz dożywotni sprawowania funkcji publicznych dla wszystkich jej członków ? Kto z polityków się pod tym podpisze ?
gość
4 lata temu
Listy POparcia dla jednych, a wyborcze dla innych. Jeszcze nie było wyborów, a tu znowu jakieś kombinacje...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić