oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Śmiertelny wypadek na Orlej Perci w Tatrach

17
Podziel się:

Tragedia na Orlej Perci w Tatrach Wysokich, pomiędzy Grantami a Krzyżnem. Nie żyje turystka, która spadła w przepaść.

(Wikimedia Commons CC BY)

- Kobieta najprawdopodobniej poślizgnęła się i spadła w przepaść z dużej wysokości. W wyniku upadku, zmarła na miejscu - relacjonował ratownik dyżurny TOPR Kuba Hornowski.

Ratowników TOPR na pomoc wezwali telefonicznie inni turyści, współtowarzysze wędrówki kobiety. Wylot śmigłowca uniemożliwiał niski pułap chmur. Dopiero kiedy warunki pozwoliły na start, ratownicy dotarli na miejsce i desantowali się z pokładu maszyny w rejonie miejsca wypadku.

Orla Perć to najtrudniejszy wysokogórski szlak turystyczny w Tatrach. Ciągnie się od Przełęczy Zawrat skalistymi graniami, urwiskami i szczytami po Przełęcz Krzyżne.

Powyżej górnej granicy lasu w Tatrach Wysokich na szlakach nadal leżą płaty twardego śniegu, który występuje na niemal wszystkich przełęczach i szlakach prowadzących na szczyty i granie, szczególnie po ich północnej stronie – informują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W ostatnich dniach doszło również do groźnych wypadków przy szlaku na Rysy, gdzie na twardym śniegu poślizgnęły się cztery osoby i z obrażeniami zostały przetransportowane przez ratowników do szpitala.

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić