oprac. Violetta Baran| 

Śnieg na Boże Narodzenie? Oto najnowsza prognoza meteorologów

7

Już za tydzień Wigilia. Marzymy o tym, by była "biała". Czy tak będzie? Zgodnie z najnowszą prognozą synoptyków mamy na to szansę. Jednak o lepieniu bałwana w pierwszy czy drugi dzień świąt mowy raczej nie ma.

Czy możemy liczyć na śnieg w święta Bożego Narodzenia?
Czy możemy liczyć na śnieg w święta Bożego Narodzenia? (Fotolia, Mikael Damkier)

Dzień przed Wigilią Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który może przynieść ze sobą opady śniegu - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Niestety, będą one niezbyt obfite. Pokrywa śnieżna będzie mieć grubość od 2 do 4 centymetrów.

- Cała Polska może mieć w Wigilię delikatną śnieżną pokrywę, choć z wyjątkiem zachodu i Wybrzeża - powiedział TVN24 Wasilewski. - Natomiast na wschodzie i południu jest szansa, że będzie delikatna - zaznaczam, delikatna - pokrywa śnieżna o grubości dwóch centymetrów śniegu - dodał.

Przewidywana temperatura w Wigilię będzie wynosić od zera do dwóch stopni Celsjusza. Wasilewski informuje, że w ciągu świąt temperatura będzie stopniowo rosnąć - do czterech, pięciu stopni Celsjusza. Śniegu będzie więc stopniowo ubywać. Na lepienie bałwana czy jazdę na sankach raczej śniegu nam nie wystarczy.

Wiatr i deszcz ze śniegiem

Dość podobną prognozę pogody na święta znajdziemy na portalu twojapogoda.pl. Tu też synoptycy prognozują opady śniegu w przeddzień Wigilii, z tym, że głównie na wschodzie kraju. Podobnie ma być w Wigilię. Na wschodzie kraju termometry wskazywać będą zero stopni Celsjusza i będzie prószył śnieg. Na zachodzie będzie 5 stopni powyżej zera i padał śnieg z deszczem. W całej Polsce będzie też wiał silny wiatr.

W pierwszy dzień świąt ociepli się, a opady częściej będą przechodzić ze śniegu w deszcz. Utrzyma się porywisty wiatr, który ustanie dopiero we wtorek. Wówczas niebo zacznie się rozpogadzać - zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze nadal mogą występować opady, zarówno deszczu, jak i śniegu z deszczem.

Źródło: TVN Meteo, twojapogoda.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić