oprac. Radosław Rosiejka| 

Sondaż: spada poparcie dla PiS. Nowoczesna rośnie w siłę

167

Liderem nadal jest Prawo i Sprawiedliwość, na które chce zagłosować 36,4 proc. wyborców – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". W porównaniu z poprzednimi miesiącami poparcie dla partii rządzącej spada. Natomiast rośnie Nowoczesnej, która ostatnio nie miała dobrych notowań.

Do Sejmu weszłoby sześć partii
Do Sejmu weszłoby sześć partii (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)

Na drugą w sondażu PO chce zagłosować 20,3 proc. Polaków. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna, która cieszy się poparciem 10,5 proc. wyborców.

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy inne partie polityczne. Na Kukiz'15 chce zagłosować 6,8 proc. Polaków. Tuż za ugrupowaniem Pawła Kukiza jest SLD z poparciem 6,6 proc. Jeśli wybory odbyłyby się teraz to w Sejmie zasiedliby też posłowie PSL, które notuje poparcie 6,4 proc.

Zobacz także: Zobacz też: Jacek Żakowski apeluje. "Opanujcie się, bo zaraz możemy być częścią Imperium Rosyjskiego"

W poprzednim sondażu dla "Rzeczpospolitej" PiS miało poparcie 37 proc., a w październiku 40 proc. Natomiast w porównaniu z poprzednim miesiącem poparcie dla PO się nie zmieniło, a Nowoczesna urosła o ponad 3 pkt. proc.

Nowoczesna podobne poparcie zanotowała w ubiegłym tygodniu w sondażu dla portalu se.pl i "Super Expressu". W tym sondażu PiS cieszy się poparciem 47 proc. Na PO chciało zagłosować 17 proc., na Kukiz'15 10 proc. ankietowanych. Nowoczesna cieszyła się poparciem 9 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić