Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Natalia Durman
|

Stalowa Wola. Zwłoki w akademiku KUL

25
Podziel się:

W jednym z mieszkań akademika nr 2 Fundacji Uniwersyteckiej KUL w Stalowej Woli znaleziono ciało mężczyzny. Zwłoki były w stanie zaawansowanego rozkładu. Leżały w mieszkaniu od czterech dni.

Sprawę śmierci mężczyzny wyjaśnia policja w Stalowej Woli pod nadzorem Prokuratury Rejonowej
Sprawę śmierci mężczyzny wyjaśnia policja w Stalowej Woli pod nadzorem Prokuratury Rejonowej (flickr.com)

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza". Do redakcji dziennika napisała jedna z czytelniczek. Zwróciła uwagę, że w tym czasie w akademiku mieszkało dużo osób, studentów i pracowników budowlanych. Zasugerowała, że dopiero fetor spowodował, że ktoś się zainteresował sprawą. Alarmowała też, że po wstępnej dezynfekcji zarząd Fundacji Uniwersyteckiej KUL zakwaterował już w mieszkaniu nowych lokatorów, bez uprzedniego gruntownego remontu i dezynsekcji.

- Faktycznie, mieliśmy ostatnio taką sytuację. Mieszkał u nas starszy pan, po siedemdziesiątce. W akademiku mieszkają nie tylko studenci, ale też stali lokatorzy, on był jednym z nich - potwierdziła z rozmowie z "Wyborczą" Małgorzata Kobylarz, prezes fundacji. 70-latek mieszkał sam, odwiedzała go rodzina. To jeden z jej członków znalazł ciało mężczyzny. - Ten mężczyzna już był w podeszłym wieku, schorowany, miał kłopoty z sercem. Przyjechał lekarz, stwierdził zgon. Już jest po pogrzebie - dodała Kobylarz.

Zaprzeczyła jednak doniesieniom o zakwaterowaniu nowych lokatorów. - Do mieszkania nikt się jeszcze nie wprowadził, to nieprawda. Jeszcze nawet rodzina nie zdążyła zabrać rzeczy - podkreśliła Kobylarz.

Sprawę śmierci mężczyzny wyjaśnia policja w Stalowej Woli pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Badana jest pod kątem ewentualnego udziału osób trzecich.

- Pracuję w fundacji od 20 lat i wiele rzeczy już widziałam. A tu była sytuacja losowa. Przykra, ale normalna. Nikt nie wybiera miejsca ani pory, gdzie umrze. Nie rozumiem, kogo i dlaczego to tak strasznie oburzyło - podsumowała prezes fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Lidia Jaskuła...
4 lata temu
Szanowni Państwo, artykuł rozpowszechnia nieprawdę. Nie jest prawdą, że odkryto "Zwłoki w akademiku KUL", ponieważ akademik, w którym zmarł starszy pan nie jest akademikiem KUL - uniwersytet nigdy nie był i nie jest właścicielem tego budynku. Właścicielem budynku/akademika jest Fundacja Uniwersytecka - podmiot niezwiązany organizacyjnie z KUL. W budynku mieszkają studenci różnych uczelni mających siedzibę w Stalowej Woli oraz osoby, które wynajmują mieszkania od Fundacji Uniwersyteckiej. Nie jest również prawdziwa podawana w artykule nazwa "Fundacja Uniwersytecka KUL" - opisywany podmiot nosi nazwę "Fundacja Uniwersytecka", jest podmiotem współpracującym z uczelniami w Stalowej Woli i nie jest związany organizacyjnie z KUL. Co warto podkreślić: podmiot o rozpowszechnianej przez redakcję nazwie (Fundacja Uniwersytecka KUL) nie istnieje.
Lidia Jaskuła...
4 lata temu
Szanowni Państwo, treść materiału zawiera informacje nieprawdziwe - prośba o sprostowanie leży od wielu godzin w skrzynce Pani Durman. Nie jest prawdziwe stwierdzenie "Zwłoki w akademiku KUL", ponieważ nie jest to akademik KUL - KUL nigdy nie był i nie jest właścicielem tego budynku. Właścicielem budynku/akademika jest Fundacja Uniwersytecka - podmiot niezwiązany organizacyjnie z KUL. W budynku mieszkają studenci różnych uczelni mających siedzibę w Stalowej Woli oraz osoby, które wynajmują mieszkania od Fundacji Uniwersyteckiej. Nie jest również prawdziwa podawana w artykule "Fundacja Uniwersytecka KUL" - opisywany podmiot nosi nazwę "Fundacja Uniwersytecka", jest podmiotem współpracującym z uczelniami w Stalowej Woli i nie jest związany organizacyjnie z KUL. Co warto podkreślić: podmiot o rozpowszechnianej przez Państwa nazwie (Fundacja Uniwersytecka KUL) nie istnieje.
michal148
4 lata temu
zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu po czterech dniach?
Thusk
4 lata temu
Gazeta Żydorcza - donosi....POrażka
pola
4 lata temu
Dziennikarz dostał polecenie od redaktora naczelnego, napisz o czymkolwiek...
x
4 lata temu
w sumie tvo było w radomiu
Vcr
4 lata temu
Widac KUL wynajmuje mieszkania komu sie da. Liczy sie kasa. Kto tam teraz pojdzie mieszkac? W takim mieszkaniu nalezy zerwac podloge, tynk i wszystko dezynfekowac. Fuj!
toten hosen
4 lata temu
W szpitalach ludzie umierają i zaraz wchodzą nowi lokatorzy. Też mi news. Wyborcza znowu w ataku
Badać
4 lata temu
Trudna sprawa Antoni zbada
dasasd
4 lata temu
Rodzina ma zabrać skażone rzeczy?! Od tego są odpowiednie służby.
Luk
4 lata temu
"Katolicki" UL i wszystko jasne. Zarobić należy na wszystkim na czym się tylko da.
Schechter
4 lata temu
GW ? Trzeci rodzaj prawdy wg. ks. Tischnera.
sid
4 lata temu
Chamy, blokujecie niekorzystne dla was polubienia ,POwska mafio
hella
4 lata temu
dla szczyli bez wyobraźni: ludzie się starzeją i umierają. Każdy, kto jest stary był kiedyś młody. Można nie dożyć starości, ale każdy, kto się urodził umrze, to nieuniknione!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić