Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Stanisław Pięta miał nocować z Pek nie tylko w sejmowym hotelu. My za to płaciliśmy. Nowe ustalenia

49
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że poseł Stanisław Pięta spędzał noce ze swoją kochanką nie tylko w hotelu sejmowym w Warszawie, ale również w hotelach w Katowicach, Częstochowie czy Trójmieście. Za to wszystko mieli płacić podatnicy. Izabela ujawnia szczegóły.

Stanisław Pięta stanowczo odpiera zarzuty, jakoby swojej kochance miał załatwiać pracę w PKN Orlen
Stanisław Pięta stanowczo odpiera zarzuty, jakoby swojej kochance miał załatwiać pracę w PKN Orlen (East News)

Jak informuje "Super Express”, Stanisław Pięta i Izabela Pek mieli spędzać noce nie tylko w sejmowym hotelu. W 2017 roku byli także w Katowicach, Częstochowie i Trójmieście. Gazeta sprawdziła wydatki posła na podstawie faktur, jakie dostarczył do Kancelarii Sejmu. W Katowicach był w czasie romansu z Izabelą najprawdopodobniej dwa razy. Zapłacił 630 zł, w Częstochowie 364 zł, a w Trójmieście wydał na noclegi 2,7 tys zł.

Izabela potwierdza, że nocowała z posłem w tych miejscach. Stanisław Pięta, zapytany, czy rozliczał te wypady z pieniędzy podatników, zapowiedział, że w najbliższym czasie wyda oświadczenie w tej sprawie.

- Tak, byliśmy w Częstochowie, w Katowicach i Trójmieście. Z tym, że Trójmiasto było częściej. Byłam też kilka razy w hotelu sejmowym w stolicy. Jak przyjeżdżałam w niedzielę, to wyjeżdżałam w czwartek. Tak mi się autobus spóźniał - ironizuje była kochanka Pięty.

Kobieta twierdzi, że dla niej to nie był romans. - Było jak w związku - przekonuje.

- Nie interesuje mnie, czy wyrzucą go, czy nie. To leży w gestii prezesa Jarosława Kaczyńskiego - mówi kobieta. Według niej dla osób, które są hipokrytami, nie powinno być miejsca w polityce.

Stanisław Pięta zawieszony w PiS

Na stronie internetowej Sejmu Stanisław Pięta figuruje jako poseł niezrzeszony. W poniedziałek poseł został zawieszony w prawach członka partii oraz członka Klubu Parlamentarnego PiS.

Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, Pięta został również wycofany z komisji śledczej do spraw Amber Gold. Jego miejsce zajmie były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Poseł nie zasiada już także w komisji ds. służb specjalnych.

Kłopoty Pięty rozpoczęły się od publikacji "Faktu", który ujawnił kulisy romansu posła ze współpracownicą. Parlamentarzysta oferował jej posadę w PKN Orlen, a także przedstawiał Izabeli Pek swoje plany związane m.in. z walką z terroryzmem. Według gazety, poseł PiS miał poznać kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić