aktualizacja 

Staniszkis: żałuję, że głosowałam na PiS

66
Podziel się:

- Popełniłam błąd popierając PiS, dlatego teraz tak bardzo angażuję się krytycznie - przyznaje prof Jadwiga Staniszkis. Przyznała też, że po dwóch latach prezydentury Andrzeja Dudy, uważa, że to Bronisław Komorowski byłby lepszym prezydentem, "bo to jest też kwestia stylu".


Prof. Jadwiga Staniszkis żałuje, że udzieliła wcześniej poparcia PiS
Prof. Jadwiga Staniszkis żałuje, że udzieliła wcześniej poparcia PiS (PAP, Adam Warżawa)

- Kiedy patrzę na te uśmiechy Dudy, jego samozadowolenie, jego niszczące działania, to, co zrobiono z Trybunałem Konstytucyjnym, to jest tragiczne. Działający TK powinien punktować to, co się dzieje, pokazywać te naruszania konstytucji. A ten system przestał działać - mówiła Staniszkis w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News.

Zdaniem Staniszkis sposób zarządzania partią PiS przez prezesa Kaczyńskiego przypomina system partyjniactwa, nomenklatury, uzależniania strachu przed jakimkolwiek niezależnym obszarem władzy. - Odbywa się selekcja, czy ktoś da się użyć jako narzędzie w przyszłych działaniach. Obserwuje się poszczególnych "pisiaków" w tej sytuacji. To jest paraliżowanie, neutralizowanie tych, którzy są niezależni. To przypomina miękką, ale skuteczną metodę niszczenia ludzi - uważa profesor.

- Ci, którzy uczestniczą w ramach obozu władzy, a znam i Krzysztofa Szczerskiego i Andrzeja Zybertowicza, uczestnicząc w tym wszystkim, milcząc, moim zdaniem dają bardzo złe świadectwo samym sobie, bo to jest bardzo głęboka destrukcja - dodała.

Źródło: Polsat News

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić