Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Starcia w Charlottesville: trzech zabitych i wielu rannych

25
Podziel się:

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirgninia w starciach między skrajną prawicą a jej przeciwnikami - poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

Charlottesville
Charlottesville (PAP)

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum przeciwników wiecu skrajnej prawnicy celowo - jak relacjonują świadkowie - wjechał samochód. Jego kierowca został zatrzymany.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

W Charlottesville, gdzie skrajna prawica protestowała przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z jej przeciwnikami, głównie aktywistami grup lewicowych.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Gość 1
5 lata temu
Po stronie lewicy w USA,są przede wszystkim czarnoskóre nieroby-a z nimi głupie białe baby,którym się wydaje-że każdy czarny ma koński rozmiar.Najbardziej dyskryminowani są Biali,najczęściej heteoseksualni!!!
gość
5 lata temu
W dzisiejszych czasach wystarczy być patriotą kultywującym pamięć przodków, żyjącym według etosu narodowego by chore lewactwo nazwało nas faszystami.
Zdziwiony
5 lata temu
...Trzech zabitych. Ciekawy tytuł. A z tekstu wynika, że ci dwaj policjanci zginęli w wypadku śmigłowca. A może ktoś ich zestrzelił? Prawaki albo lewaki? A może pismaki z o2?
WujekAdolf
5 lata temu
To nie byla prawica tylko amerykanski neonazisci. Nazisci w niemczech to byla partia lewicowa. Tak wiec starcie bylo miedzy rasistowskimi lewakami a lewakami multi-kulti.
GOSC
5 lata temu
Co wy za bzdury piszecie.To byli rasisci i KKK vs normalni ludzie!!!!!!!
Artaxerxes
5 lata temu
Biedny generał Lee. To już chyba go chcą osunąć za to ,że był przeciwnikiem niewolnictwa mimo, że dowodził wojskami Konfederacji. Świat się kończy jak chce go usunąć lewica a broni go prawica.
Proste1
5 lata temu
Patrioci kontra neo-bolszewicy
barnaba
5 lata temu
naziole jak onr.
Heniek
5 lata temu
Jeśli 3 lewaków(antifa) padło - to tylko się cieszyć oni są gorsi od islamskich ekstremistów.
LOL
5 lata temu
Prawica zorganizowała protest, dostała pozwolenie, oni byli legalnie, a komunistyczna bojówka była nielegalnie. Dodatkowo w momencie potrącenia, komunistyczni bojówkarze szli środkiem drogi skandując "czyje ulice? nasze ulice".
007
5 lata temu
skrajna prawica- narodowy socjalista , chyba klej wąchacie
Ander
5 lata temu
Lewaki to ludzie bez wiary, bez serca, bez sumienia. To ludzie, którzy dobro nazywają złem a zło dobrem. Jedynym ich kanonem jest własne ego i kasa. To typy niereformowalne, zepsute, zdradzieckie i pełne nienawiści do wszystkic i do siebie nawzajem. Lewactwo to gorzej niż dżungla a ich mistrzem sam lucyfer, on ich trzyma na koniec, na deser, będą mu smakować najwyborniej bo wszak to ich najbardziej oszukał i wplątał jako nieświadomych wszystkiego głupków do pracy na swoją rzecz a ich ogromną wieczną stratę. Lewacy, odrzuciliście religię i bardzo dobrze bo religię wymyślił anytchryst. Teraz jesteście w połowie drogi do prawdy czyli przyjęcia Boga a Bóg to nie religia ze swoimi morałami, Bóg to Osoba, Bóg to Stwórca, przed którym już niedługo zegnie się każde kolano. Odrzucając Boga miłłości spotkacie Boga sędziego, przed którym nikt się nie ukrył i nie ukryje. Idź po rozum człowieku. Do religijnych trafić nie sposób, są to ludzie najgorzej oszukani, ich czyny są jeszcze gorsze.
jan
5 lata temu
Neonaziści nie prawica. Nie dziwcie się ten portal lubi wiązać wszystko co najgorsze z prawicą. Znać, że redagują go ludzie lewicowi.
wch
5 lata temu
W przyszłości faszyści będą się nazywać antyfaszystami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić