Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Strajk nauczycieli 2019. Jest komunikat ZNP

218
Podziel się:

Strajk nauczycieli trwa nadal. Środa to kolejny dzień, w którym dzieci w zdecydowanej większości szkół nie będą miały lekcji. "Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd" - brzmi komunikat Zarządu Głównego ZNP po posiedzeniu Prezydium.

Strajk nauczycieli 2019. To już trzeci tydzień
Strajk nauczycieli 2019. To już trzeci tydzień (East News)

Strajk nauczycieli trwa już dwa tygodnie i nic nie wskazuje na to, żeby szybko się zakończył. Wszystkie rozmowy między związkowcami a rządem nic nowego nie wniosły.

ZNP i FZZ oraz pracodawcy nie wezmą w piątek udziału w obradach okrągłego stołu na temat oświaty na Stadionie Narodowym. Tymczasem Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował, że zrzeszone w nim szkoły będą klasyfikować uczniów.

ZNP wydało komunikat po wtorkowym posiedzeniu Prezydium. "Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych. Trwa akcja strajkowa!

Prezydium ZG ZNP – po przerwie – zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00. ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem!" - czytamy w komunikacie.

Strajk nauczycieli. Jest informacja o maturach

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy podjął decyzję, że jego członkowie będą klasyfikować uczniów. - Apelujemy do dyrektorów szkół o niezwłoczne zwołanie rad pedagogicznych - stwierdzili przedstawiciele Komitetu.

Nauczyciele nie kończą strajku, ale chcą zorganizować rady klasyfikacyjne. Sławomir Broniarz tłumaczy natomiast, że stanowisko Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego nie jest wiążące dla żadnej ze szkół.

Wiadomo, że z decyzją o klasyfikacji uczniów nie zgadza się między innymi komitet w Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zobacz także: Zobacz także:#GdybyNieNauczyciel. Jurek Owsiak wspiera akcję Wirtualnej Polski

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(218)
henio
4 lata temu
Ciekawe ile dostają trole za trolowanie. Bladego pojęcia nie macie co wypisujecie. Broniarz to a nauczyciel tamto. Nauczyciel jest pracownikiem, jeżeli składasz pozew w normalnych warunkach to na właściciela zakładu pracy. Właścicielem jest władza ustawodawcza w tym przypadku. Obowiązek zapewnienia nauki jest obowiązkiem władzy. Wszystkie swoje żale wypisując na nauczycieli Broniarzy itp i tak są przekazywane na władzę. Nauczycielom możecie.... najwyżej się lub ich zwolnią i wtedy będziecie zadowoleni bo żeby wasze dzieci były wykształcone w stopniu, mam nadzieję wyższym niż WY, to będziecie musieli wydać wywrotki kasy. Drodzy moi mili swoim fantastycznym zachowaniem chcecie doprowadzić do warunków panujących w USA czyli bogatych puszczających dzieci do drogich prywatnych i patologii do szkół publicznych. Masakra. Polska kraj to kraj dzikich ludzi.
Polak
4 lata temu
To nie nauczyciele to banda zwyrodnialców nie lubiących dzieci wszystkich strajkujących wysłać na badania specjalistyczne bo nie wiadomo co jeszcze wymyślą na szkodę dzieci przecież to jest grupa nieodpowiedzialna !!!
bolo
4 lata temu
ubeckie ZNP do roboty
absolwent
4 lata temu
To nie nauczyciele, tylko banda terrorystów spod znaku znp
AAA
4 lata temu
Wstyd i hańba dla strajkujących nauczycieli, strajkujcie po maturach. Powinni być zwolnieni z pracy.
Tadeusz
4 lata temu
Paweł powiedz staremu że nie będzie mnie jutro w robocie , wpadłem rowerem do rowu .
"SIŁACZKA"
4 lata temu
WSTYD I żenada,wybraliście ten zawód wiedząc jakie są realia,a teraz wydaje wam się że powinniście zarabiać 3 razy więcej niż człowiek tyrający na was w biedronce ,tych pieniędzy nikt dla was nie dodrukuje a w biedronce więcej tyrać już się nie da .Jak dostaniecie te podwyżki to zrezygnujcie z dotacji na wyjazdy,z urlopów zdrowotnych bo inni Polacy tego nie mają.Ci co strajkują powinni być skreśleni z listy nauczycieli,bo przestali nimi już być.Jaki przykład dajecie naszym dzieciom?????????????????+
Andre
4 lata temu
tutaj same niedouki"trole"piszą pierdoły
wypad z kraju...
4 lata temu
Nauczyciel nic nie robi! Tylko zadaje lekcje i robi klasówki, których nie sprawdza przez kilka tygodni!!! Rodzice uczą dzieci. zero szacunku dla nich!
Nick
4 lata temu
Wstyd mi za Wrocław 🙍
TOMASZ
4 lata temu
zWOLNIĆDYREKTORÓW SZKÓŁ
Twój
4 lata temu
Ja bym wygasił strajk nawet ulegając strajkującym, a następnie podczas wręczania nowego angażu wręczył bym wypowiedzenie z pracy ze względu na brak współpracy. I BYŁO BY POZAMIATANE. Z tego co wiem są ludzie z wyuczonym zawodem nauczyciela a nie mogą znaleźć pracy jak nie mają znajomości.
PolskieRadio
4 lata temu
...a to dziady i pluskwy.:-)
ja
4 lata temu
Rodzice zorganizujmy się w sprawie odebrania im karty nauczyciela.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić