Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|
aktualizacja

Strzały w Brukseli. Kierowca twierdził, że w aucie ma bombę

4
Podziel się:

Policja w Brukseli oddała strzały do auta podczas pościgu w dzielnicy Brukseli Molenbeek. Kierowca powiedział, że w aucie są ładunki wybuchowe, co na szczęście się nie potwierdziło.

Strzały w Brukseli. Kierowca twierdził, że w aucie ma bombę
(PAP, Virginie Lefour)

Nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych w samochodzie, za którym policja wszczęła pościg na ulicach Brukseli, używając broni palnej. Zatrzymano kierowcę auta: Rwandyjczyka mieszkającego w Niemczech. Według prokuratury, jest on niezrównoważony.

Agencja Belga przekazała, że 36-letni kierowca do 2009 roku mieszkał w Belgii, potem przeniósł się do Niemiec. Nie był znany belgijskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Po zatrzymaniu jego wypowiedzi były niespójne.

Nic nie wskazuje, by incydent miał podłoże terrorystyczne - podała belgijska prokuratura. Gdy na miejscu działali wojskowi saperzy ewakuowano okoliczne sklepy, mieszkańcom polecono, by nie opuszczali domów.

Kierowca uciekając przed policją spowodował dwa wypadki – powiedziała AP rzeczniczka brukselskiej prokuratury Ine Van Wymersch. Mężczyzna po zatrzymaniu przez policję natychmiast powiedział o ładunkach wybuchowych w samochodzie. Nikt nie został ranny.

Zobacz także: Zobacz też: Zamach w Manchesterze

W atakach zamachowców w 2016 r. w Brukseli zginęły 32 osoby. Sprawcy zaangażowani w ataki z 13 listopada 2015 roku w Paryżu mieli siedzibę właśnie w gminie Molenbeek-Saint-Jean, w wyniku czego Bruksela została zablokowana na pięć dni w celu umożliwienia policji poszukiwania podejrzanych.

Źródła: PAP,AP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
gość
5 lata temu
Likwidować całe klany rodzinne i nie oglądać się na nic, oni nie stosują honorowych zasad.
gość
5 lata temu
Wobec terrorystów nie ma zastosowania (a przynajmniej nie powinna być) konwencja genewska, więc powinno się delikwenta skutecznie przesłuchać, wspólników aresztować i zlikwidować.
Ronin
5 lata temu
Każdy rząd, który naraża swoich obywateli na utratę życia i zdrowia lub chociażby utraty poczucia bezpieczeństwa we własny kraju powinien być osądzony w trybie doraźnym, a wyrok niezwłocznie wykonany.
hahah
5 lata temu
Kierujcie sie na Parlament Europejski please !!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić